Asus GTX 770 Direct CU II Oyunlarda Düşük Fps Alıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şahsen garip bir şey bende 60 herzt monitörde 60 fps sabitleniyor çoğu oyunda. Ama bu demek değilki frame düşmesi olmuyucak. Birde sisteminiz bilmediğim için yorum yapamıyorum her oyundamı 30 fps sabitleniyor?

Arma 3 oyunu sorunlu bir oyundur. Arma 2 hakkında yorum yapamıcam ama Arma 3te aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sorunun Windows 7 ile alakası yoktur. Windows 8.1 kullanıyorum. Aynı sıkıntıyı yaşıyorum. 20 FPS ya alıyorum ya almıyorum. GPU kullanımı %55lerde sürünüyor. Diğer oyunların hiç birinde bu sorunu yaşamadığımdan dolayı sorunun oyun ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. Bu arada sırf yorum yapmış olmak için yorum yapmayalım madem bilmiyorsunuz bu işi bırakında bilen arkadaşlar fikirlerini söylesin.
Arma 2-3 İntel işlemcilerde daha yüksek performans veriyor. Diğer türlü ciddi performans düşüklüğü yaşatıyor. O oyun için Ultra ayar konusunda en ideal işlemciler 4670-4770, daha aşağısı kurtarmıyor maalesef. Ekran kartın gayet yeterli gözüküyor ancak Ultra için bir gtx 770 şart. Ama yüksek ayarlarda oynatmasını beklerdim, 20 FPS harbi sürünme ya. :(

arma-fr.png

Sistemden şikayetçi değilim ultrada açmadığı oyun yok ancak fps neden düşük onu anlamıyorum :(

Teşekkür ediyorum arkadaşlar düşünceleriniz için. Bende oyundan diye düşünmüştüm. Peki V-sync açık mı kullanayım kapalı mı ?
Dediğim gibi sebebi işlemci. Oyun optimize özürlü desek daha yeridir.

Son düzenleme:
taylanxtavsan, hemen nasıl anladınız işlemciden olduğunu? GTX760 i3 2120 ile ultrada oynanıyor Arma 3. Belli ki yazılımsal bir sorun var. Hemen işlemciye nasıl bağladınız, helal olsun.

taylanxtavsan, hemen nasıl anladınız işlemciden olduğunu? GTX760 i3 2120 ile ultrada oynanıyor Arma 3. Belli ki yazılımsal bir sorun var. Hemen işlemciye nasıl bağladınız, helal olsun.
Oyun AMD özürlü diyorum sen hemen atlayıp bak daha düşük modelde çalışıyor diyorsun ancak İntel işlemci örneğiyle. Benim yorumum Full Ultra AA için. Oyunu kaldırır yoksa diğer İntel işlemcilerde de. Senin örnek Ultra AA mı? Sorması ayıp...

GTX 690 >= GTX 780Ti + FX-8350= Av. 40 Fps 1080p Full Ultra AA
(O da AMD saçmalamazsa, ani FPS düşüşlerine hazırlıklı olun bu optimize özürlü oyunda.)

USKkvXQ.jpg

Son düzenleme:
Misal benimde bir iki oyunda dar boğaz olayı var. Bunlardan biri crysis3.

taylanxtavsan, evet oyun zaten algılıyor işlemcinin markasını.

Kod:
{
If processor is AMD,

max fps: "20"

End

Sub
}
GTX 690 >= GTX 780Ti + FX-8350= Av. 40 Fps 1080p Full Ultra AA

Sen önce GTX760 i3 2120 ile ultrada oynanıyor Arma 3. cümleni kanıtla ki kaile alalım.

Ha nereden anladın dedin ya? Adam tüm oyunlarda Ultra oynuyorum zaten diyor demek ki bu oyunda optimize özürü var. Zaten nette 5 dakikanı ayırsan diğer forumlarda görürsün oyun çok mu müthiş optimize edilmiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı