Asus GTX 780 Ti sıcaklık değerleri normal mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartımın ısı değerlerini sizinle paylaşmak istiyorum. Sizce normal midir?

Boşta 33-35 arası. En son çıkan oyunlarda aklınıza hangisi geliyorsa 1-2 saat oynadım ultra ayarlarda kart max. 82 dereceye kadar çıktı. Oyunlardan çıktıktan 3 dakika sonra ise geri 35 dereceye kadar iniyor. 82 derece normal midir? Nvidia'nın sitesinde bu kart için max. 95 derece yazılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
80 dereceden sonrası pek normal değil bence ama 2 dereceden bişey olmaz. Fan devirleri kaçta?

82 derece de fanlar %45 olarak çalışıyor. Zaten kart 82'de sabit, ayrıca kart max. 95 dereceye kadar stabilmiş. Oyundan çıkınca 3 dakika gibi kısa bir sürede 35 dereceye kadar iniyor olması güzel bir şey bence.

Oyundan çıkınca hemen düşmeye başlar. Fanları otomatik yap. Bende sıcaklık değerleri %75'i geçtiği zaman fanlar otomatik yükseliyor devirleri. Sende öyle yap.

Teşekkür ederim. Ayrıca bu kart için o sıcaklık değeri beni korkutmuyor. AMD olsa bi nebze korkardım fakat Asusun soğutma kalitesine güveniyorum. :)

Evet, fakat AMD de asus pek önerilmiyor. Şuan değerler için içim rahat. :)

Başarılı olan başka markalar var tabi. Neyse kartı'nızın performansı çok iyi. Sıcaklık değerleri 82'yi geçmiyorsa dert etmeyin. İyi günlerde kullanın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı