Asus Gtx 970 Boşta 67 Derece??

emrebodur

Kilopat
Merhaba Arkadaşlar,
Asus Gtx 970 Ekran Kartım Pc'de hiçbir program açık değilken GPU Tweakte 67 dereceye kadar çıkıyor sonra tekrar 57 civarına düşüyor 3-5 dakika sonra tekrar yavaş yavaş 67 dereceye çıkıyor.Hiçbir Overclock ayarına dokunmadım fan autoda sorun nerede olabilir?

Fan 67 dereceye kadar dönmüyor yada yavaş dönüyor. 67 dereceden sonra hızlı dönmeye başlayıp soğutuyor. Soğuduktan sonra tekrar yavaşlıyor, bu sefer tekrar ısınıyor. Bu işlem böyle devam ediyor.:)
Sorun yok.

Fan 67 dereceye kadar dönmüyor yada yavaş dönüyor. 67 dereceden sonra hızlı dönmeye başlayıp soğutuyor. Soğuduktan sonra tekrar yavaşlıyor, bu sefer tekrar ısınıyor. Bu işlem böyle devam ediyor.:)
Sorun yok.
Öyle de bende rog strix modeli var arkadaş sistem boşta diye belirtmiş ben max 45-47 derece gördüm kendi sistemimde boşta iken. Bana garip bir durum gibi geldi.

Teşekkürler yorumunuz için,değerler bana biraz yüksek geldi de o yüzden bir sorayım dedim.sizce fan ayarını autodan çıkarıp %55 civarına sabitlesem mi yoksa böyle kalmalı mı oyun oynarken?

Konuyla alakasız olarak bir ekran kartının sıcaklıgı ne kadar olmalı boşta ve güçlü bir oyunu oynatırken ?
Yük altında diğer ekran kartımla 71-73 arası görüyordum. Şuan yukarıda da belirttiğim Asus ta max 63 gördüm yük altında .

Teşekkürler yorumunuz için,değerler bana biraz yüksek geldi de o yüzden bir sorayım dedim.sizce fan ayarını autodan çıkarıp %55 civarına sabitlesem mi yoksa böyle kalmalı mı oyun oynarken?
Bende bir ara öyle yapmayı düşündüm fakat onu sürekli kontrol altında tutamıyorsunuz sürekli yüksekte çalıştırmakta daha hızlı tozlanma ihtimalini güçlendiriyor. Bu sebeplerden otomatikte kalması daha iyi olur kanaatindeyim.

Bende de strix 980 var boşta en fazla 45 gördüm
980de 67 dereceye kadar hiç çalışmıyor 970de de onun bi standart derecesi vardır
yinede boşta 63 çok gibi geldi

Bende asus gtx 970 kullanıyorum boşta 63 derece gerçekten çok yüksek bir sıcaklık, yük altında 60 derecenin üstünü görmesi normaldir zaten maximum 71 e çıkıyor zaten. Mesela şuan benimki 35 derece. Kasanızın hava sirkülasyonu kötüyse fan takarak iyi hale getirebilirsiniz ya da gpu tweak uygulamasından fanları manuel olarak da çalıştırabilirsiniz. Ayrıca GPU temp target kaç derecede?

Son düzenleme:
Tomb Raider oynarken herşey en yüksekte 64 ile 70 derece arası oynuyor.
Witcher 2 ve Grid 2'de ise ortalama 65 derece garip ama boşta olan sıcaklıkla pek fark yok

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı