Asus GTX 970 Düşük GPU Kullanımı

Wildwine

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım Asus Gtx 970. Düşük gpu kullanımı sorunu yaşıyorum. Çeşitli oyunlarda denedim. FarCry3, FarCry4, CS:GO, H1Z1, Assassins Creed serisi. Aklıma gelmeyen oyunlar da var. Ultra da açıyorum her şeyi güzelce oynuyorum ama gpu kullanımım 60-70 arası hep. Mesela örnek verecek olursam FarCry3 Ultra da oynarken gpu kullanımı 50-60-70 arası seyrediyor. 80-100 FPS arası oynuyorum. Daha sonra bazen 4 5 saniyelik %99 97 oluyor FPS 150 lere 160 lara çıkıyor. Ben bunun sürekli olmasını istiyorum ama bir çözüm bulamadım henüz. Bir arkadaş bir konu açmış aynı sorun GTX 960 ile oluyormuş. Bir arkadaş yardımcı olmuş ona Win10 kurup sürücüleri yükledikten sonra düzelmiş. Acaba bende de mi öyle bir problem var? Sürücülerim güncel son çıkan NVIDIA sürümünü kullanıyorum 1 hafta önce güncelledim. Ekranımda Coil Whine problemi var az da olsa duyuyorum. Sınav haftası servise yollamayı düşünüyorum. Garantisi duruyor. Servise yolladığımda Coil Whine problemi var dediğimde direk sıfırını verirler mi? Sistemim aşağıdaki gibi. Teşekkürler şimdiden herkese.

Güncelleme: Windows 10'a yükselttim son sürücüleri kurdum sorun devam ediyor. CS:GO da 1024x768 very low da gpu kullanımı %10-25 arası fps 200-300 arası. 1920x1080 very high da gpu kullanımı %40-60 arası fps 200-250 arası. İşlemcimi 4.3GHz overclock ile kullanıyorum. Aida64 de GPU-CPU test yaptım şöyle atayım.
gpgpu.png

Stability test:
stabilitytest.png

SSD Okuma Test
diskbench.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı