Asus GTX 970 veya MSI GTX 970 ile Sistem Toplama

selcuk1414

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben technopatın mart 2015 sistem önerilerinde üst seviye oyun sistemi kısmında birkaç değiştirme yaparak yeni bir sistem oluşturdum. İlk önce size technopatın sistem önerisini alıntı yaparak aşağıya yazıyorum.

F/P Üst Seviye Oyun Sistemi
İşlemciIntel Core i7 4790KAMD FX-8370E
AnakartMSI Z97 Gaming 7MSI 970 Gaming
Ekran KartıMSI GTX970 GamingASUS GTX980 STREIX
Ortak Bileşenler
BellekKingston HyperX Savage Red HX316C9SR/8
HDDSeagate Barracuda 3TB 7200 RPM
DVD-RWSamsung SH-224DB DVD-RW
MonitörSamsung 27″ S27D390H
Klavye/FareThermaltake ChallengerLogitech G402 Hyperion Fury
KasaCooler Master CM693
Güç KaynağıCooler Master G750M Modüler 750W 80+
CPU SoğutucuKasaya Dahil – Cooler Master Seidon 120V
Toplam1846$ + KDV1842$ + KDV
SSD (Opsiyonel)Samsung 840 Evo 250GB 140$
[TBODY] [/TBODY]

Gördüğünüz üzere yukarıda işlemci anakart ve ekran kartı adına 2 değişik seçim bulunmakta 1. Kısımda tüm bileşenlere eşit maliyet biçilmiş fakat 2. Kısımda diğer bileşenlerin fiyatı düşürülüp ekran kartına ağırlık verilmiş. Ben bu 2 öneri arasında modifiye yaparak şu sistemi oluşturdum:

• İşlemci AMD FX-8370E
  • Anakart MSI 970 Gaming
  • Ekran kartı MSI GTX970 Gaming veya ASUS GTX970 STRIX OC Edition

Oluşturduğum sistemde gördüğünüz üzere işlemci ve anakart düşük maliyetli sağ taraftan seçtim. Fakat asusun GTX980 model ekran kartının maliyeti çok yüksek olduğundan ya msi yada asus marka gtx970 tercih etmek istiyorum. msi'ın özellikleri hakkında bir fikrim yok fakat asusun technopat tarafından hazırlanan incelemesini izledim. Bana uygun olduğunu düşünüyorum.

Soruma gelecek olursam msi gt970'i mi asus gtx970'i mi tercih etmeliyim ve tercih ettiğim anakart, işlemci ikilisinin performansı iyi olurmu, bu sistemle uygun mudur?
Ayrıca kafama takılan bir soru daha var bildiğiniz üzere ekran çözünürlüğü fps'i baya etkiliyor. Yukarıda 27 inch bir ekran tavsiyesi verilmiş fakat ben eskiden de kullandığım 19 inch bir monitor kullanmak istiyorum çok bir fark yaratır mı, farklı bir öneriniz var mı belirtirseniz sevinirim. Uzun bir yazı oldu okuyup yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç sorum var. Herşey dahil mi ? Bütçe ne kadar ? Bu tavsiyeden bağımsız bir sistem oluştursam olur mu ?

Bir kaç sorum var. Herşey dahil mi ? Bütçe ne kadar ? Bu tavsiyeden bağımsız bir sistem oluştursam olur mu ?
Bütçem herşey dahil 3000 TL 1 TB harddisk ve 250 GB SSWD olursa Gaming açısından iyi olacağını düşünüyorum. Bu kriterlerde bağımsız bir sistem oluşturusanız işime çok yarayacak.

250 GB SSD ve 3000 TL butce ile oyun PC'si olmaz hocam en azindan Msi veya Asus GTX 970'le olmaz.

Farkındayım yaptığım sistemde de 3000 TL'yi aştım fakat nekadar ucuz ve güçlü olursa benim için o kadar iyi. 128 GB'lık SSD'im var zaten onu kullanabilirim. Bunun dışında 1 TB hardisk yeterli olacaktır SSD olmadan öneri sunabilirsiniz.

Anakarti msi gaming 3yaptim 100 tl para iadesi olucak msi in ekrankarti ve anakart kampanyasi dogrultusunda 3100 tl ye denk geliyor sistem sanirim boyle tercih etmeniz iyi olacaktir

Dosya Ekleri

• WEBPAGE_20150302_214248.jpg
    WEBPAGE_20150302_214248.jpg
    245,3 KB · Görüntüleme: 468
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı