Asus GTX 980Ti vs Galax GTX 980Ti

Mastercase

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem toplama aşamasındayım. Ekran kartını GTX980 Ti olarak seçeceğim. Sizce Galax GTX 980Ti Hof mu Asus Strix GTX980 Ti mı ?

Asus malzeme kalitesi soğutma tekniği uzun yıllara varan tecrübesi ile uzun ömürlü üst düzey performans almanı sağlayacaktır. Galax ise daha fazla işi yapmak için daha fazla enerji daha fazla soğutma mantığında hareket eden ve asus ile aynı performansı daha fazla enerjiyle elde eden bir yapıda görünüyor, zaten bunu kartların detaylı karşılaştırmasını yaparak da bakabilirsin. Asus 8+8 pin istiyordu yanlış hatırlamıyorsam Galax ise 8+8+8 pine ihtiyaç duyuyor. Bu seçimde Güç kaynağının da önemi ortaya çıkıyor.

GTX 980ti detaylı incelemesine bakabilirsin
Nvidia GeForce GTX 980 Ti İncelemesi - Technopat

Son düzenleme:
Galax ise 8+8+8 pine ihtiyaç duyuyor. Bu seçimde Güç kaynağının da önemi ortaya çıkıyor.
Her ikisi de 8+8 pin güç kullanmakta. Yanlış bilgilendirme yapmayalım hocam. Şu ana kadar piyasaya o kadar güç çeken ve de bu gücü soğutabilen bir kart çıkmamıştır. Öte yandan ben hangisi daha ucuzsa onu alırım. Çünkü aralarındaki performans farkının çok abartıldığını düşünüyorum. Ortalama bir gtx 980Ti şu an zaten piyasadaki neredeyse bütün grafik kartlarını tokatlayan bir kart. 100Mhz daha o.c. yapacam, 10 derece daha serin olsun diye gidipte 200tl daha fazla vermem. Zaten 3000TL gibi çoğu kullanıcının sistem kurduğu fiyata grafik kartı alıyorsunuz...

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/coolpc_gtx980tihk-32-jpg.142240/

Başka bir başlıkta paylaşılan görsel. Kaynak da şu. 原價屋@酷!PC • 檢視主題 - 【全台首開】微星揪海盜出團!GTX 980Ti SEA HAWK 海鷹上戰場!

Direkt "asus tabi ki" yazmak bence hata olur. Yabancı forumlarda "Asus elbette" diyene hiç rastlamıyorum bu konuda. Mesela reddit'te aynı konu için Evga ve MSI'dan başka marka ismi geçmiyor neredeyse. Elimizde hepsini tek tek denemek gibi bir şansımız olmadığı için karşılaştırma videolarından falan faydalanmak zorundayız. Technopatta asus'a özel bir sayfa olduğu düşünülürse niçin asus isminin forumda sıklıkla zikredildiğini anlamak zor olmaz. Yöneticilerin her önerdiği doğru diye bir şey yok yani. Neyse şimdiden hayırlı olsun yeni ekran kartınız @Mastercase

Her ikisi de 8+8 pin güç kullanmakta. Yanlış bilgilendirme yapmayalım hocam. Şu ana kadar piyasaya o kadar güç çeken ve de bu gücü soğutabilen bir kart çıkmamıştır. Öte yandan ben hangisi daha ucuzsa onu alırım. Çünkü aralarındaki performans farkının çok abartıldığını düşünüyorum. Ortalama bir gtx 980Ti şu an zaten piyasadaki neredeyse bütün grafik kartlarını tokatlayan bir kart. 100Mhz daha o.c. yapacam, 10 derece daha serin olsun diye gidipte 200tl daha fazla vermem. Zaten 3000TL gibi çoğu kullanıcının sistem kurduğu fiyata grafik kartı alıyorsunuz...

3 ay oldu sanırım yurtdışından getirtilmiş parçalarla sistem kurmuştum galax 980ti dan iki tane vardı ve her biri 8+8+8 pin kullanıyordu :S hatta aradım ben yanlış mı hatırlıyorum diye arkadaş baktı evet abi her birine 8+8+8 pin giriyo dedi :S yanlış tabiki yorumlamak istemem şimdi internet sayfalarını kurcaladım 8+6 lısı 8+8 lisi 8+8+8 lisi de var garip versiyonla değişiyor galiba :S

wc_block.jpg

Şu görselde 8+8 pin görünüyor hocam. Sizin getirdiğiniz belki ilk versiyonlarındandır. Hiç kullanmadım bilemiyorum :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı