MSI GTX 980Ti 6G vs Asus Strix 980Ti

Sizce hangisi daha performanslı ve soğutması daha iyidir?

• Msi GTX 980Ti 6g

Oy: 28 70,0%
  • Asus strix 980Ti

Oy: 12 30,0%

• Oy verenlerin toplamı
    40
MSI TF V ile cidden müthiş bir iş çıkarmış durumda. GTX 970 kullanıcısı olarak kartın max. 67 derecede çalıştığını net bir şekilde söyleyebilirim. Bu ısıya fanlar %50'de iken ulaşıyor ve sesini kesinlikle duyamıyorsun. Bu arada gpu 1450mhz, bellekler 3800mhz o.c. hızında. Tabii ısı değerleri kasanızın boyutu ve fanlarınızla alakalı. Demek istediğim eğer alacaksanız ASUS'tan ziyade MSI'ı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Msi almaya karar verdim, sistemim şu şekilde olacak ;
• Msi gaming m5 anakart.
• İntel core i7 6700k işlemci
• Silverstone tundra serisi td 02-e sıvı soğutma.
• Msi GTX 980Ti ekran kartı.
• Samsung 850 evo 250 gb ssd.
• Seagate Barracuda 1 tb hdd.
• Cooler master Mastercase pro 5.
• Corsair cx 750watt psu.
Sistem bu şekilde sizce nasıl ?

Msi almaya karar verdim, sistemim şu şekilde olacak ;
• Msi gaming m5 anakart.
• İntel core i7 6700k işlemci
• Silverstone tundra serisi td 02-e sıvı soğutma.
• Msi GTX 980Ti ekran kartı.
• Samsung 850 evo 250 gb ssd.
• Seagate Barracuda 1 tb hdd.
• Cooler master Mastercase pro 5.
• Corsair cx 750watt psu.
Sistem bu şekilde sizce nasıl ?

PSU hariç sistem çok iyi alınabilir. PSU değiştir Cx750 kullandım asla tavsiye etmiyorum. İlk 3 gün sorunsuzdu sonra rahatsız edecek seviyede cızırtı yapmaya başladı. Bende komple iade ettim sistemi. Bunu tavsiye ederim. High Power Astro Lite 750W 80Plus GOLD Single Rail Güç Kaynağı

Yurtdışında bilinen kalitesini kanıtlamış markadır. Herşeyden önce sadece güç kaynağı üreten markadır. Önerdiğim model 80+ Gold sertifikalı yani daha verimlidir. Ayrıca tak çıkar kablo özelliği sayesinde sadece ihtiyacın olan kabloları kullanırsın.

Ama asus'ta fanlar küçükken msi'da daha geniş fan bulunmakta :).

Fiziksel olarak 2 fanın çalışması, daha çok devir demek, büyüklüğünün önemi devir hızında pekte önemli olmuyor. Bu da daha çok ses çıkarması demek. MSI bu konu'da Asus'tan geri olduğunu düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse 'HardwareCanucks' Asus 980Ti incelemiş, sonuçları da grafik olarak paylaşmış. Video'ya az göz atarsanız performans olarak Asus'un daha iyi olduğunu görebilirsiniz. Ben bu konu da iddaalı değilim, ekran kartının performansını bütün bileşenleri etkiliyor. Bu sadece benim düşüncem, MSI belki önümüzde ki yıllar Asus'tan daha iyi performanslı ve daha iyi soğutmalı kartlar çıkarabilir. Bekleyip, göreceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Strix teknolojisinin 1 adım öne geçip fark yarattığını düşünüyorum. Üst seviye ekran kartlarında en popüleri zaten şuan.

Fiziksel olarak 2 fanın çalışması, daha çok devir demek, büyüklüğünün önemi devir hızında pekte önemli olmuyor. Bu da daha çok ses çıkarması demek. MSI bu konu'da Asus'tan geri olduğunu düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse 'HardwareCanucks' Asus 980Ti incelemiş, sonuçları da grafik olarak paylaşmış. Video'ya az göz atarsanız performans olarak Asus'un daha iyi olduğunu görebilirsiniz. Ben bu konu da iddaalı değilim, ekran kartının performansını bütün bileşenleri etkiliyor. Bu sadece benim düşüncem, MSI belki önümüzde ki yıllar Asus'tan daha iyi performanslı ve daha iyi soğutmalı kartlar çıkarabilir. Bekleyip, göreceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuanda çıkardığı kartlar hem performans hem sıcaklık konusunda Asus ile yarışıyor. MSI'ın soğutma sistemi R9 390 ve 390X'i bile soğutuyorken Asus bu kartları soğutmayı beceremiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı