Asus GTX970 Strix VGA Monitor İle Kullanma

Setheleh

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,

GTX970 + VGA Monitor malum dalgalanma problemi yaşıyorum.Recep Baltaş birçok video incelemede tavsiye etmiyorum diyor kesin çözümün dvi ya da hdmi bağlantı olduğunu biliyorum. Ancak yine de sormak istiyorum iyi bir dönüştürücü ile dalgalanmaya çözüm bulmak mümkün mü ? Çünkü şu anki monitorumden (Asus V228) memnunum ve yeni alacağım monitor yine 60hz 1080p olacak bana çok farklı bir şey sunmayacak belki 1ms olan bir monitor alırsam gözle görünür bir performans farkı yaşatır.

Yeni nesil ekran kartlarında VGA neden dalgalanmaya sebep oluyor anlayabilmiş değilim. VGA halen ölmemiş bir teknolojidir bence kabloyu değiştirmeyi deneyin.

eden dalgalanmaya sebep ol
Kabloyla ilgili bir durum olsa masaüstünde ya da bazı az grafik gerektiren oyunlarda da aynı durum olurdu malesef digital-analog probleminden oluyor ne denediysem sonuç vermedi hdmi ya da dvi girişli bir monitor almam şart sanırım.

Arkadaşlar yeni bir monitor alacağım artık bu dalgalanma mevzusundan sıkıldım tavsiyelerinizi bekliyorum. Aslında aklımda Asus vg248qe var ancak birincisi dolarla birlikte fiyat çok yükseldi 2 ay öncesine göre 200+ tl fiyat farkı oldu. İkincisi mevcut ekran kartımla güncel AAA oyunlarda (ör : dying light, ac unity, far cry 4 vb) en yüksek ayarlarda maksimum 80-90 fps alıyorum bariz bir kalite farkı algılar mıyım bu monitorle birlikte sizce ? Durumu göre 1ms 60 hz bir monitor de bakabilirim.

Yok mu arkadaşlar fikir verecek olan ? Özellikle asus vg248qe kullanıcılarından yorum bekliyorum profesyonel oyuncu değilim keyif için oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı