Asus GTX970 Strix vs Asus GTX970 Turbo

umutberke

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. GTX970 ekran kartı fiyat araştırması yaparken hepsiburada'da başka yerlerde görmediğim Asus GTX970 Turbo ekran kartına denk geldim. Saat hızı falan diğerlerine nazaran daha iyiydi ancak 100 ila 150 TL gibi bir fiyat farkı söz konusuydu, daha sonra 300 TL fiyatı düştü ve hazır diğerlerinden de ucuzken bunu alayım dedim ve aldım ancak aklımda şu soru kaldı. İyi mi yaptım kötü mü? Strix soğutması yok, performansta bana nasıl bir etkisi olur? FPS'de falan nasıl fark görürüm, yardımcı olursanız sevinirim.

Asus Nvidia GeForce GTX 970 OC 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E Fiyatı

Referans soğutmanın biraz iyileştirilmiş hali. Yinede strix gibi soğutmalara karşın daha fazla ısınacaktır gibi tahmin ediyorum.

Şimdi sıkıntı olmaz önümüzdeki yıllar kart eskidiğinde grafikler yetmemeye başladığında referans olmayan kartlar düzgün overclock ile günü kurtaracakken referans olanlar yüksek ısılara bağlı nedenlerden standart seviyelerde kalacak. Fark o zaman çıkacak işte.

Almadan önce sorsaydınız keşke. Strix modelini alıp Overclock ederdiniz. Böylece GTX 980'e yaklaşmış olurdunuz. Yani Turbodan çok daha performanslı olurdu.

Şimdi sıkıntı olmaz önümüzdeki yıllar kart eskidiğinde grafikler yetmemeye başladığında referans olmayan kartlar düzgün overclock ile günü kurtaracakken referans olanlar yüksek ısılara bağlı nedenlerden standart seviyelerde kalacak. Fark o zaman çıkacak işte.
Yüksek ısıdan bir sorun yaşayacağını hiç sanmıyorum. Ha biraz daha yükseltir fanın hızını bir sorun kalmaz. 100-150 TL vermektense biraz sesli çalışmasını yeğlerdim ben ama o kendisinin seçimi.

Yüksek ısıdan bir sorun yaşayacağını hiç sanmıyorum. Ha biraz daha yükseltir fanın hızını bir sorun kalmaz. 100-150 TL vermektense biraz sesli çalışmasını yeğlerdim ben ama o kendisinin seçimi.

Fan hızını arttırır sadece , ekran bellek hızı artmaz. İstesende arttıramazsın ısınacağından , dolayısıyla buda performans farkı oluşturur referans olmayan kartlar ile. Ben 100 150 TL fazla verip GTX980 seviyesine yaklaşacaksam o farkı hiç düşünmem veririm.

Referans tasarımı bir ara kullanmıştım uçak motoru gibi ses çıkarıyordu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı