ASUS H110 ve Intel Core İ5 6400 Tabanlı Sistem High Sierra Kurulumda Donma Sorunu

Netsyker

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Pazarlama
Merhaba,
Bilgisayarıma High Sierra kurmak istiyorum fakat kurulum ekranına daha geçemeden PC donup kalıyor. Hatanın görüntüsü ekledim. Kurulum imajını macOS High Sierra 10.13.1 İmajı buradan indirip Win32 Disk İmager ile USB'ye yazdırdım. 3 farklı USB denedim. Yazarken herhangi bir problem oluşmuş olabilir diye ama hep aynı yerde kaldı. Ayrıca anakart ile ilgili yapılandırmam da şöyle:

SATA: AHCI olarak ayarlayın = Anakartımda SATA ile ilgili AHCI veya Enhanced diye seçenek yok. Sadece Enable veya Disable seçeneği var. Enable da bıraktım.
VT-D: Disable olarak ayarlayın. = Disable olarak ayarladım.
EHCI Hand-off / xHCI Hand-off: Enable olarak ayarlayın. = Böyle bir seçenek yok.
xHCI Mode: Smart Auto = Böyle bir seçenek yok.
Secureboot: Disable (Other OS) olarak ayarlayın = Other OS olarak ayarladım.
CFG-Lock= Disable = Böyle bir seçenek yok.
Boot Option Priorities: UEFI USB olarak ayarlayın. Yada UEFI and Legacy. = UEFI USB olarak ayarladım.

Sistem özellikleri:
  • ASUS H110-i M32cd4 DP MB Socket Lga1151
  • Intel Core İ5 6400
  • Asus GT 740
  • 8 GB DDR3 RAM
Hata.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum bu ekranda kaldı. Yaklaşık yarım saatir duruyor. Eğer resim çok net değilse yazayım.
"Fri Jun 16 06:45:20 2017 iMac.local com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.WindowsServer) <Notice>: Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds."

Ekran kartını çıkarıp denedim fakat aynı hatayı aldım. Acaba High Sierra sürümü yerine daha alt bir sürümde de aynı hatayı alır mıyım?

BIOS ayarlarından grafik ön tanımını dahili GPU yapıp dene.
Ayrıca -x ve cpus=1 komutu ekle.
Efı/ Clover/ Kext / Other içerisinden USBInjectAll.kext ve NullCPUPowerManagement.kext dosyalarını varsa silin.
10.13 klasörü içinde de bakın. Bu kext dosyaları varsa buradanda silin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı