Asus H81M-C ve Pentium G3258 Overclock

rivriv29

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam, ben Asus H81M-C anakartı aldım, fakat ne yazık ki alacağım anakart Asus H81M-Plus anakartıymış. 1150 Soket kullanıyor, yani G3258 İşlemciye uygun. Bende de o işlemci mevcut. ASUS H81M-C anakart ile OC yapabilir miyim? Kutuda yapabilirsiniz diyor, cevaplarsanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SORU 2-) Bu video'da abiler GTX 750Ti kullanmış, fakat ben Far Cry 4 gibi iyi oyunları yüksek kalitede oynamak istediğim için, MSI GTX 960 kullanacağım. Testlerinde ultrada Oynanabiliyor, bu işlemcinin OC haliyle gene ultra oynanabilir mi?

NOT: Lütfen bu 2 soru dışında Başka bir soru cevaplamayın. Cevaplarsanız sevinirim.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın sitesinde işlemciyle uyumlu olduğu yazıyor. Eğer başarılı bir şekilde BIOS güncellerseniz OC yapabileceğinizi düşünüyorum.Oynatabileceğini düşünüyorum. Bir problem olmaz.

1- BIOS update ile G3258 H81 yonga setine O.C yapılabiliyor.
2- G3258 O.C yapıldığı taktirde GTX 960' a darboğaz yapmaz özellikle de SinglePlayer oynayacaksan.

1- BIOS update ile G3258 H81 yonga setine O.C yapılabiliyor.
2- G3258 O.C yapıldığı taktirde GTX 960' a darboğaz yapmaz özellikle de SinglePlayer oynayacaksan.

Cevapladıgın için çok teşekkür Ederim. Steam'de Far Cry3 gibi oyunlar var. Fakat Far Cry 4 ve GTA 5 gibi oyunları multiplayer oynamayı sevmiyorum, anca LOL oynarım.

Anakartın sitesinde işlemciyle uyumlu olduğu yazıyor. Eğer başarılı bir şekilde BIOS güncellerseniz OC yapabileceğinizi düşünüyorum.Oynatabileceğini düşünüyorum. Bir problem olmaz.

Teşekkürler, evet Recep Abi videoda detaylı bir şekilde anlatıyor. BIOS Güncellerim umarım. İyi akşamlar.

Cevaplar beni çok mutlu etti, boşuna aldım diye üzülüyordum. :)

Far Cry 4 için fix çıkmadı diye biliyorum ben. G3258 işlemci ile oyunu, fix çıkmadan oynanmaz.

Arkadaşım bende de Asus H81M-C anakartı var ve işlemciye 1.3 volt verdim 4.4 GHZ de stabil bir vaziyette çalışıyor. Soğutma sistemim Cooler Master Vortex Plus çok memnunum.
Dostum merhaba, bende aynı anakarta ve işlemciye sahibim. Nasıl 4.4'e çıkartabilirim detaylı anlatırsan çok sevinirim.

H81M-K overclock G3258 de olsa yapılmıyor. Tüm H81'lerde OC yapılır diye milleti yanlıtmayın arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı