ASUS H81M-D anakart diskleri görmüyor

Daha fazla  
Merhabalar, tamirini yaptığım anakarta bir türlü SSD takıp Windows'a geçemedim. Sizce sebebi ne olabilir? HDD'yi de görmüyor ve böyle bir hata veriyor:

Dosya Ekleri

• IMG_20230516_193753.jpg
    IMG_20230516_193753.jpg
    205,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Dikkat ettiğim nokta selülozik tiner haricinde bir şey kalmayacak şekilde tinerle temizliyorum. Zaten saf su bütün kimyasalı götürüyor.

Türk mantığı pek sağlıklı bir şey değil söylediğim ancak daha önce bir şey olmadı :)

Daha önce yaptığım işlem Gigabayte H61 bi' anakartın BIOS çiplerini söküp programlayıp taktım ve çip beslemesindeki yolu onarmıştım. Tabi bu işlemleri yaparken flux kullanıyorum onun için o kısmı bölgesel temizlemiştim.

PCH'da ya da yaptığım işlemde sorun olsa görüntü vermezdi veya bazen görüntü verir bazen vermezdi diye düşünüyorum. Sata portlarının hepsinin çalışmaması için bunları yöneten birimde sorun olmalı diye düşünüyorum ama orası neresi bilmiyorum. Voltajlar geliyor mu diye bakacağım ve sata portlarının hemen yanındaki bileşenleri kontrol edeceğim eğer bunlarda sorun varsa hallederim yoksa PCI-E'den bağlanan sata dönüştürücü alacağım artık.

PCH'da ya da yaptığım işlemde sorun olsa görüntü vermezdi veya bazen görüntü verir bazen vermezdi diye düşünüyorum. Sata portlarının hepsinin çalışmaması için bunları yöneten birimde sorun olmalı diye düşünüyorum ama orası neresi bilmiyorum. Voltajlar geliyor mu diye bakacağım ve sata portlarının hemen yanındaki bileşenleri kontrol edeceğim eğer bunlarda sorun varsa hallederim yoksa PCI-E'den bağlanan sata dönüştürücü alacağım artık.
Ana işlemci güney köprüsü.

Yeni konular

Geri
Yukarı