Çözüldü ASUS H81M-K BIOS'A girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lWhyMachineS

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Cricual
Ekran kartı
Intel HD 4600
Anakart
Asus H81M-K
İşlemci
Intel i5 4460 3,20GHz
Merhaba hayırlı akşamlarınız olsun. Daha dün gece bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyordum, gece geç saat olmuştu kapattım. Sabah öğlene doğru bilgisayarımı açmak istedim normal bir şekilde fişleri taktım, Power tuşuna bastım normalde 20 saniyede açılan bilgisayar 5 dakikada açılmadı. ASUS Yazısında kaldı, BIOS'a gidebilmek için F2 yahut Delete tuşuna tıklıyorum olmuyor. F9 - F2 - F8 - F11 - F12 tuşlarına basmama rağmen ne bir tepkime, ne bir işlem yapıyor öylece bekliyor duruyor. Sıfırlamayı denedim lakin olmadı. Yeni kurulum USB'si ayarladım, Rufus'tan MBR olan seçeneği BIOS'a gidemediğimden ötürü GPT yaptım gene aynı kademelerle ilerledim lakin gene durum vahim. Bir türlü BIOS'a gidemiyorum, aklıma BIOS pilini çıkarıp takmak geldi yaptım, bilgisayardaki tüm fişleri taktım çıkardım elimden gelebilecek tak çıkar vb. tüm işlemleri yaptım lakin bir türlü BIOS'a bağlanamadım. Arkadaşlar sizlerden ricam bu sorunumu çözmemde yardımcı olmanız. Ciddi bilgilerim var bilgisayarımda onları kurtarmam lazım. Hadi olmuyorsa en azından sıfırlamam lazım mühim işlerim var...

Çözüm
Size sorunun ne oldugunu söyleyeyim mi? Bilgisayarımın USB Portunda hale hazırda 1 haftadır sıfırlama USB'si takılıydı aklıma geldi '' Sırf şundan oluyor olabilir mi acaba?'' Dedim, çıkardım ve bilgisayar otomatikmen BIOS'a gitti. Vay arkadaş küçücük şey sen neler yapıyorsun öyle. Te Allahım yahu!
Merhaba hayırlı akşamlarınız olsun. Daha dün gece bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyordum, gece geç saat olmuştu kapattım. Sabah öğlene doğru bilgisayarımı açmak istedim normal bir şekilde fişleri taktım, Power tuşuna bastım normalde 20 saniyede açılan bilgisayar 5 dakikada açılmadı. ASUS yazısında kaldı, BIOS'a gidebilmek için F2 yahut delete tuşuna tıklıyorum olmuyor. F9 - F2 - F8 - F11 - F12 tuşlarına basmama rağmen ne bir tepkime, ne bir işlem yapıyor öylece bekliyor duruyor. Sıfırlamayı denedim lakin olmadı. Yeni kurulum USB'si ayarladım, Rufus'tan MBR olan seçeneği BIOS'a gidemediğimden ötürü GPT yaptım gene aynı kademelerle ilerledim lakin gene durum vahim. Bir türlü BIOS'a gidemiyorum, aklıma BIOS pilini çıkarıp takmak geldi yaptım, bilgisayardaki tüm fişleri taktım çıkardım elimden gelebilecek tak çıkar vb. tüm işlemleri yaptım lakin bir türlü BIOS'a bağlanamadım. Arkadaşlar sizlerden ricam bu sorunumu çözmemde yardımcı olmanız. Ciddi bilgilerim var bilgisayarımda onları kurtarmam lazım. Hadi olmuyorsa en azından sıfırlamam lazım mühim işlerim var...

Bilgisayarındaki depolama birimi ne ise HDD SSD onun bağlantısını sök BIOS'a girebileceksin.
Kjasadaki HDD ışığı sürekli yanıyor mu?

Bilgisayarındaki depolama birimi ne ise HDD SSD onun bağlantısını sök BIOS'a girebileceksin.
Kjasadaki HDD ışığı sürekli yanıyor mu?
Dostum sistemimde 2 farklı disk birimi mevcut. Sistemin kurulu olduğu SSD kabloları bağlı, HDD olanı da depo olarak önemli bilgileri ne olur ne olmaz diye sakladığım şeyler için kullanıyorum. Tam olarak ne yapmam icap eder açar mısın lütfen dediğin şeyi?

Dostum sistemimde 2 farklı disk birimi mevcut. Sistemin kurulu olduğu SSD kabloları bağlı, HDD olanı da depo olarak önemli bilgileri ne olur ne olmaz diye sakladığım şeyler için kullanıyorum. Tam olarak ne yapmam icap eder açar mısın lütfen dediğin şeyi?

Önce HDD'nin kablo bağlantısını ayır kontrol et sistem açılacak mı?
Açılmazsa diğer SSD'nin kablolarını ayır BIOS'a girebilecek misin kontrol et.
İki diskten birisi arızalı ve sistemi kilitliyor.

Size sorunun ne oldugunu söyleyeyim mi? Bilgisayarımın USB Portunda hale hazırda 1 haftadır sıfırlama USB'si takılıydı aklıma geldi '' Sırf şundan oluyor olabilir mi acaba?'' Dedim, çıkardım ve bilgisayar otomatikmen BIOS'a gitti. Vay arkadaş küçücük şey sen neler yapıyorsun öyle. Te Allahım yahu!

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı