ASUS TUF B450 BIOS'a girmiyor

Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum ama bir türlü BIOS'a giremiyorum. Win10 ile Shift'e basılı tutup girmeyi denedim yine olmuyor. PC açılırken siyah ekranda kalıyor, ekrana hiçbir şey gelmiyor. Del ve F2 tuşlarıyla da giremiyorum.

Bilgisayarin fisini cekip BIOS pilini cikarin. Power tusuna 10 saniye kadar basin. Sonra fisi takmadan bir iki dakika bekletin. BIOS pilini yerine takin. Bilgisayarinizi actiginizda BIOS varsayilan ayarlarina donmus olacaktir. Size bir uyari mesaji vererek bekleyecek. Varsayilan BIOS ayarlari ile devam edebilirsiniz ya da BIOS'a girip istediginiz ayarlari yapabilirsiniz.

Fast Boot seçeneği aktif olmuş olabilir. Öyle bir durumda SSD ve HDD'nin kablolarını söküp bilgisayarı açıyorum, zorunlu olarak BIOS ekranı geliyor, bir deneyin isterseniz.

Fast Boot seçeneği aktif olmuş olabilir. Öyle bir durumda SSD ve HDD'nin kablolarını söküp bilgisayarı açıyorum, zorunlu olarak BIOS ekranı geliyor, bir deneyin isterseniz.
Onuda denedim bıos ekranı gelmiyor siyah ekranda kalıyor
Bilgisayarin fisini cekip BIOS pilini cikarin. Power tusuna 10 saniye kadar basin. Sonra fisi takmadan bir iki dakika bekletin. BIOS pilini yerine takin. Bilgisayarinizi actiginizda BIOS varsayilan ayarlarina donmus olacaktir. Size bir uyari mesaji vererek bekleyecek. Varsayilan BIOS ayarlari ile devam edebilirsiniz ya da BIOS'a girip istediginiz ayarlari yapabilirsiniz.
Dediğinizi yaptım ama nafile hocam siyah ekran hiçbir şey gelmiyor
Asus'u aradım ve ramlerin uyumsuz olduğunu söylediler o yüzden bios açılmıyormuş

Son düzenleme:
Samsung 24 CF396 FHD reis

Sendeki sıkıntı da buydu demi reis PC normal açılıyor ama biosa girmek istediğin zaman siyah ekranda kalıyor demi
yok reis benim monitör "viewsonic vx2458 c mhd" idi bunun için biosa girip cms ayarını disable yapman gerekiyordu anca öyle bios geliyordu ekrana eğer başka bi monitör bulabilirsen ona tak dene yada televizyonda olur

Geri
Yukarı