ASUS H97M-E vs H81M-plus

zekischen

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar bi sistem toplamaya kara verdim. Siz de yardıncı olursanız cok sevinirim.

Şunların arasında kaldım.

Anakart olarak 2 model arasında kaldım. H81m-plus ve ASUS H97M-E.
Ekran kartı gtx750 strix oc edition ve gtx750ti duel fan cooling arada 20 tl bi fiyat farkı var.

Bu konudaki yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
H81 Haswell işlemcilerle beraber piyasaya çıkan bir yongasetidir. 1150 pinliktir.
H97 yongaseti ise h81 e göre daha yenidir. Önümüzdeki dönemde çıkacak olan 14 nm lik Broadwell işlemcileri destekleyecektir.

Eğer bütçe sıkıntınız yoksa H97 yi tercih ediniz.

Ekran kartı olarak da GTX 750 Strix O.C. edition ı tercih edebilirsiinz.

Ben bu anakartlara intel pentium g3258 1150 3.2 ghz 22nm işlemci kullanıcam. 20. yıla özel çarpan kilidi açık ve oc yapıcam.
4,3 ghz yi geçmeyi düşünmüyorum. 1.28 V ile beraber bu ragmen gene H97 i önerir misin?

Eğer ileride işlemciyi yükseltmek istersen H97 yi öneririm.
Ancak G3258 i değiştirmeyecekseniz hiç bir şekilde, o zaman h81 li anakart öneririm.

Ayrıca ileride ekran kartını da değiştirip GTX 900 serisi almak isterseniz, G3258 darboğaz yapabilir.

Son düzenleme:
Sizi sıkmakta istemiyorum ama biraz tedirginim ilk pc toplamam olacak. Benim istedigim performans oyun pc si olacak ve bu 2 secenegi kullanıcam. G3258 işlemci ile H97 demi yoksa h81 demi daha fazla verim alabilirim? Fiyat sıkıntım yok arada 70 80 tl bi fiyat oynuyor zaten. Ekran kartımı degiştirmeyide dusunmuyorum bundan sonra toplarsam 5 bin tl e cıkarım zaten. Kıyaslama yaptıgımda ciddi anlamda fark var.
Teşekkürler.

Eğer 70 TL fark size etki etmeyecekse, H97 li anakart alın. Belki ileride işlemciyi yükseltirken daha fazla seçeneğiniz olabilir.

Siz bir de hangi oyunları oynayacaksınız?
Liste halinde yazar mısınız?

Middle eart shadow mordor , assassin's creed , word of warcraft , need for speed , crysis vs... İlla bunları hing veya daha yüksekte oynamama gerek yok. Medium yeterli olacaktır zaten gene keyif verecegini düşünüyorum ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı