Asus H97M-Plus Anakart Bios Güncelleme

psychonaut

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Finans
Selamlar,

Nisan ayından beri almak istediğim Asus H97-Plus anakart bir türlü stoklara girmeyince, H97M-Plus alıp sistemi topladım. Bios güncellemesi yapmadan Windows 7'yi de kurdum. Şimdi kontrol ettiğimde ise kartımdaki biostan sonra 6 tane güncel bios çıktığını gördüm, açıklamalarında stabilite ve performans güncellemeleri yapıldığı yazıyor ama detaylı bilgi yok: Anakart - H97M-PLUS - ASUS

Daha önce benzerleri milyon kez sorulmuş olsa da bir kaç sorum olacak:

1. Şu an donanımda hiçbir uyumsuzluk yada stabilite problemim yok, performansta iyi, şu an bios güncellemesi yapmalı mıyım yoksa 1 yıl sonra falan ciddi fark olan sürümler çıktığında mı güncellemeliyim?
  2. Bugüne kadar MSI ve Gigabyte anakartlar kullanmıştım. Asus kartlarda, Windows ortamında EZ Update ile mi güncelleme yapılmalı yoksa direk bios'un içinden flash bellek ile mi yapmak daha sağlıklı?
  3. Güncelleme sırasında elektrik kesilir ve sistem bir daha açılmazsa, Asus Crashfree Bios yazılımı sistemi kurtarabiliyor mu yoksa kartı servise göndermekten başka çare kalmıyor mu? Kurtaramıyorsa Crashfree ne işe yarıyor?
  4. Güncelleme sonrasında Windows 7'nin açılmama ihtimali var mı?
  5. Şu anki Asus anakartlarda revizyon farkı var mı? Yani Asus'un sitesindeki tüm bioslar bendeki kartla %100 uyumlu mudur? Bios numaraları önce 03xx şeklindeymiş (bendeki versiyon 0317), sonra 2xxx şeklinde değişmiş. Eğer revizyon farkı yoksa neden numaralama sistemini değiştirip kafamızı karıştırıyorlar ki?

Daha da sorularım var ama bir dur demek lazım olduğundan şimdilik bu kadar =)

Son düzenleyen: Moderatör:
Net cevaplarınız için teşekkürler... Windows 8.0'ı 2 hafta kadar kullandım ama ısınamadım, şimdilik Win.7 ile devam edeceğim sanırım...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı