ASUS H97m-Plus anakarta i7-4790K işlemci taktıktan sonra mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Rahim Halil

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Geforce Gtx 970
Anakart
ASUS H97M-Plus
İşlemci
Intel Core i7-4790K
  • ASUS H97m-Plus anakartta Intel Core i5-4460 islemci kullaniyordum ve hiçbir sorunum yoktu.
    Biraz guncellestirmek adina anakartima uygun olan Intel Core i7-4790K islemci taktim, fakat taktiktan 2-3 hafta sonra cok sık bir sekilde mavi ekran hatasi almaya başladım.
  • Islemci sogutucusunu sokup tekrar macun sikarak tekrar montaj sagladim fakat sorun duzelmedi.
  • Yardimci olursaniz cok mutlu olurum, simdiden cok teşekkürler.

Sisteminde MEMORY.dmp dosyaları oluşmuş mu diye bakar mısın? Ayrıca şöyle ki volmgr raporundan sonra mavi ekran almışsın. Normal olarak işlemci değişimi sonrası ben işlemci kaynaklı olabilir diye düşünüyorum fakat disk kaynaklı olabilir mi diye de düşünmüyor değilim. Fakat bu raporu ilk defa gördüm. Kesin yargı çıkarmak istemiyorum. İlk olarak istersen format at. Ardından eski işlemcin ile test et.

1712612353803.png

Son düzenleme:
Sisteminde MEMORY.dmp dosyaları oluşmuş mu diye bakar mısın? Ayrıca şöyle ki volmgr raporundan sonra mavi ekran almışsın. Normal olarak işlemci değişimi sonrası ben işlemci kaynaklı olabilir diye düşünüyorum fakat disk kaynaklı olabilir mi diye de düşünmüyor değilim. Fakat bu raporu ilk defa gördüm. Kesin yargı çıkarmak istemiyorum. İlk olarak istersen format at. Ardından eski işlemcin ile test et.

Eki Görüntüle 2163269
Evet Memory.dmp diye bi dosya buluyor Windows klasorunde aratinca, 0.99GB buyuklugunde bi dosya.

Bu sicaklik degerleri yuk altinda degilken normal mi sizce?

1712856733412.png

Evet Memory.dmp diye bi dosya buluyor Windows klasorunde aratinca, 0.99GB buyuklugunde bi dosya.

Bu sicaklik degerleri yuk altinda degilken normal mi sizce?

1712856733412.png
1712860767171.png

Eki Görüntüle 2163269
Temiz Windows 11 kurulumu gerceklestirdim.
Ilk 15 dakikasinda programlarimi yuklerken yine mavi ekran hatasi aldim.
Dosyayi ekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı