ASUS D509 Laptopa RAM taktıktan sonra mavi ekran hatası

alperensrc

Centipat
ASUS D509'da marka laptopa bugün RAM aldım +4 GB toplam 8 GB olması için RAM'ı taktığımda bilgisayar ilk seferinde açılmadı daha sonra açıldı CPU-Z RAM'i gördü 5 dakika sonra mavi ekran verdi yeni aldığım RAM takılıyken PC açılmıyor açılırken mavi ekran veriyor. RAM tamamen uyumlu olmasına rağmen hata alıyorum sebebi nedir?

E3568A76-0C45-4940-8F9B-7D189862656D.jpeg

DFEFDE28-9EB5-4192-8C68-B759A7EF805F.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata veren RAM'i hata vermeyen RAM'in slotuna takın ve diğerini çıkarın. Yine çalışmaz ise sorun RAM'dedir. Çalışır ise slotta sıkıntı vardır.

Şimdi ilk olarak CPU-Z programı ile sistemde takılı olan belleğin SPD ve Memory kısmından bilgilerini atar mısın? Kit olarak alınmadıktan sonra kesin olarak uyumlu denmiyor ne yazık ki.

minidumb klasörü boş
cpu-z
Minidump Dosyalarını Paylaşın - Technopat Sosyal Şu anlık RAM kaynaklı görünüyor ancak yine de siz dump dosyanızı paylaşınız.

Sizden istediğim bilgileri de bir zahmet atarsanız daha fazla yardımcı olabilirim.
Minidump dosyası boş yeni rami taktığım zaman Bilgisayar açılmıyor mavi ekran verip tekrar kendini başlatıyor döngüye giriyor bu nedenle minidumb boş olabilir mi
Sorunu çözebilecek biri yok mu RAM'i iade edeceğim şu an bu sinirle bilgisayarı da iade etmeyi düşünüyorum.
bilgisayarın max ram kapasitesinin 4gb olma gibi bir ihtimal var mı ?
Şimdi ilk olarak CPU-Z programı ile sistemde takılı olan belleğin SPD ve Memory kısmından bilgilerini atar mısın? Kit olarak alınmadıktan sonra kesin olarak uyumlu denmiyor ne yazık ki.
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer minidump.
RAM'i satın aldığım firmaya gönderdim ürünü değiştirdiler ancak hala RAM'i taktığımda bilgisayar açılmıyor sorunu nasıl çözeceğim?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-04-16 170341.png
    Ek Açıklama 2020-04-16 170341.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 40
  • Ek Açıklama 2020-04-16 170409.png
    Ek Açıklama 2020-04-16 170409.png
    9,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı