ASUS H97m-Plus anakarta i7-4790K işlemci taktıktan sonra mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Rahim Halil

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Geforce Gtx 970
Anakart
ASUS H97M-Plus
İşlemci
Intel Core i7-4790K
  • ASUS H97m-Plus anakartta Intel Core i5-4460 islemci kullaniyordum ve hiçbir sorunum yoktu.
    Biraz guncellestirmek adina anakartima uygun olan Intel Core i7-4790K islemci taktim, fakat taktiktan 2-3 hafta sonra cok sık bir sekilde mavi ekran hatasi almaya başladım.
  • Islemci sogutucusunu sokup tekrar macun sikarak tekrar montaj sagladim fakat sorun duzelmedi.
  • Yardimci olursaniz cok mutlu olurum, simdiden cok teşekkürler.

Dediğim gibi işlemci kaynaklı duruyor hatanız. Mümkünse temiz kurulum yapın ve en güncel Intel grafik sürücülerini yükleyin.

Temiz kurulum yap dememin sebebi işlemci değişikliklerinde bu tür hatalarla karşılaşabiliyoruz.

İşlemci güç beslemesi de yetersiz olabilir gibi geldi bana. Bunu anlamanın bir yolu var mıdır?

Yani Temiz kurulum yaptim acikcasi ve kurulumdan sonra hala devam ediyor hatalar.

Bunu nasil kontrol edebilirim, Guc kaynagi mi yetersiz olabilir yani anlayamadim?

Dediğim gibi işlemci kaynaklı duruyor hatanız. Mümkünse temiz kurulum yapın ve en güncel Intel grafik sürücülerini yükleyin.

Temiz kurulum yap dememin sebebi işlemci değişikliklerinde bu tür hatalarla karşılaşabiliyoruz.
Hocam kusura bakmayin rahatsiz ediyorum tekrar tekrar fakat, SadeceYigit in dedigi anakartin guc beslemesi konusunu kontrol edebilme sansiniz oldu mu?

Simdiden tesekkurler verdiginiz ugraslar icin.

Hocam kusura bakmayin rahatsiz ediyorum tekrar tekrar fakat, sadeceyigit in dedigi anakartin guc beslemesi konusunu kontrol edebilme sansiniz oldu mu?

Simdiden teşekkürler verdiginiz ugraslar icin.

Minidump dosyalarını tekrar inceliyorum, dönüt yapacağım.

@Rahim Halil onarılması gereken SYS dosyaları var, şu rehberi uygula;

Ek olarak dediğim gibi Intel sürücüsü ile alakalı hata kodları var, yüklemediyseniz yukarıda belirttiğim driveri güncelleyin. BIOS'unuz güncel, aksi bir işleme gerek yok. Lakin BIOS'unuzu sıfırlamayı önereceğim.

Son düzenleme:
Minidump dosyalarını tekrar inceliyorum, dönüt yapacağım.

@Rahim Halil onarılması gereken SYS dosyaları var, şu rehberi uygula;

Ek olarak dediğim gibi Intel sürücüsü ile alakalı hata kodları var, yüklemediyseniz yukarıda belirttiğim driveri güncelleyin. BIOS'unuz güncel, aksi bir işleme gerek yok. Lakin BIOS'unuzu sıfırlamayı önereceğim.
Dediginiz sys dosya rehberini tamamladim.

Fakat garip bi hata aliyorum. Intel in graphics driverlarini guncellemeye calisiyorum, ve Intel in kendi sitesinden driverlarini indiriyorum CPU nun, fakat garip bir sekilde bu sistem bu suruculere uygun degil diye hata aliyorum, Driverlari komple guncelleyebilecegim bedava bir program onerebilir misiniz?

1714065686646.png

Dediginiz SYS dosya rehberini tamamladim.

Fakat garip bir hata aliyorum. Intel'in Graphics driverlarini guncellemeye calisiyorum, ve Intel'in kendi sitesinden driverlarini indiriyorum CPU'nun, fakat garip bir sekilde bu sistem bu suruculere uygun degil diye hata aliyorum, driverlari komple guncelleyebilecegim bedava bir program onerebilir misiniz?

Eki Görüntüle 2178503

Program önermiyorum, dahili grafik kartınız da arıza var gibi gözüküyor.

Windows 10 uyumlu sürücü var mı diye araştırıp döneceğim @Rahim Halil.

Yeni konular

Geri
Yukarı