Çözüldü Asus HD 7790 - Samsung 46E6710 Görüntü Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Caner DALKILIÇ

Kilopat
Yer
Ankara-Sincan
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Teknisyeni/Bilgisayar Uzmanı
Asus hd 7790 ekran kartı sahibiyim. Masaüstü bilgisayarımı 46" Samsung marka 46E6710 model televizyonuma ekran kartının HDMI girişine bağladım. Gayet güzel performans aldım fakat Need for speed rivals ve assasin creed 4 black flag gibi oyunlarda bilgisayar çözünürlüğünü 1600x900 60hz yapmama rağmen oyunlar açılınca çözünürlük otomatik olarak 1920x1080 50hz oluyor ve oyun sesi gelip görüntüsü gelmiyor.

Oyunların menü kısmına kadar açılıp gerisi grafik gidiyor. Sanırım televizyonun görüntü işlemcisi devreye giriyor. Oyun menülerinde grafik çözünürlüklerini her ne kadar değiştirsem de sonuç değişmiyor. Oyunları tam ekran değil de pencerede başlayınca oyunlarda sorunu olmuyor.

Elimde monitör yok TV yi kullanmak zorundayım teşekkür ederim.

Kullandığın hdmi kablosunu değiştir. Bende aynı sorunu yaşadım. Oyun menüleri gözüküyordu, oyuna girince ekran simsiyah. Yani görüntü gelmiyordu.
Eski ve kırık hdmi kablodan olabilir.

Kullandığım sürücü 14.1 beta işletim sistemi windows 8.1 64bit TV internete bağlı ve devamlı güncel.

HDMI kablosunu değiştirmeyi deneyeceğim. Teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Kullandığım sürücü amd hd 7000 serisi 14.1.6 beta işletim sistemi windows 8.1 64bit TV internet e bağlı ve devamlı güncel.

HDMI kabloyu değiştirdim düzeldi, teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı