Samsung LC24F390FHMXUF Görüntü Sorunu

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Samsung'un LC24F390FHMXUF monitörünü yaklaşık 2 hafta önce satın aldım. Ancak monitörde oyun oynarken veyahut bazen Chrome'da takılırken görüntüde bir gariplik oluyor. (Maalesef şu an nasıl tarif edeceğimi bilemedim, video bırakacağım.) Monitörde bariz ghosting problemi var, eski monitörümde olmadığından alışması biraz zor geliyor fakat asıl sorunum olarak görmüyorum. Monitörle birlikte gelen tüm modlarla denedim fakat sorun aynı devam ediyor. Bahsettiğim video bu. Özellikle örnek verecek olursam CS'de scope açınca siyah bölgelerde videodaki gibi beyazlıklar yukarı aşağı gidip geliyor. Bu sorun çözülecek bir sorun mu? Yoksa kronik bir şey falan mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Ek olarak şunları da söyleyeyim, ekran kartım Nvidia olduğundan FreeSync'i açmayı denemedim bile. Monitörü ekran kartıma VGA kablo aracılığıyla bağladım, bundan dolayı da maalesef 60 Hz'de kullanıyorum.

VGA ile bağladığınız için olabilir bu sorun, ayrıca yüksek Hz monitörler 60Hz de 60Hz üretilmiş monitörler kadar kusursuz çalışmayabiliyor.

VGA ile bağladığınız için olabilir bu sorun, ayrıca yüksek Hz monitörler 60Hz de 60Hz üretilmiş monitörler kadar kusursuz çalışmayabiliyor.
Hocam konuyu açtıktan sonra farkettim, özelliklerden kontrol ettiğimde 64 Hz olarak görünüyordu. Bir nedeni var mıdır?

Geri
Yukarı