Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zevheri

Kilopat
Makaleler
6
Kart çok temiz kullanılmış olup yükseltme amaçlı satılıyor. Önce kartı biraz tanıtayım sonra sistem gereksiniminden ve fiyatından bahsedeyim.
  • Kart R9 280'in önceki modeli olup R9 280'den farksızdır.
  • Kutu içeriği eksiksiz tamdır. Kart ve yanındaki ekipmanlar sıfır ayarında.
  • GTX 960 ile arasında kimi zaman onun öne çıktığı kimi zaman bunu öne çıktığı fark vardır. Yani GTX 960 ile kafa kafaya diyebiliriz.
  • Kart normal üretim olan HD 7950'lerden farklı olup fabrika çıkış işlemci frekansı 900 MHz'dir. Bu 1000 MHz gibi çok yüksek değerlere de çıkıyor. (Kartın en önemli özelliği)
  • Bu fiyat aralığında GTX 960 2 GB modeline o fiyatı vermektense 3 GB model olan bu karta ve bit yolu yüksek olan bu karta bu parayı vermek daha akıllıca olur.
  • Kartı çalıştırmak için ortalama kaliteli bir 400W- sıradan bir 500W güç kaynağı yeterli. Ben 400W güç kaynağı ile kullanıyorum. Gayet stabil bir şekilde çalışıyor. (İşlemci, HDD sayısı, DVD okuyucu gibi elemanlara da bağlı tabi bu. Bunları belirtirseniz güç kaynağınızın yetip yetmeyeceğini söylerim.)
Bana Whatsapp veya telefondan ulaşırsanız sevinirim. 05536423017
Kartın fiyatı olarak 470 lira diyorum. 500 liraya GTX 960 2 GB modelleri satılıyorken fiyat gayet makul bence. Kargo tarafımca karşılanacaktır.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Son düzenleme:
Hocam aklıma bir şey takıldı. GTX 960 almak daha mantıklı değil mi ikisi arasında?

Isı değeri olarak hiçbir fark yok. Bu daha fazla güç tüketiyor fakat belirttiğim gibi 400w bir güç kaynağında sıkıntısız kullanıyorum. Gtx 960'ın 2 GB modelinin 500 şira civarının 500 lira olduğunu ve bunun da grafik işlemci olarak çok yakın performans veriyor, en önemli nokta fazladan 1 GB VRAM ve top v2 modeli yani OC yapmaya en uygun model olduğunu düşünürsek bu fiyata bunu almak daha mantıklı bana kalırsa.

Hocam aklıma bir şey takıldı. GTX 960 almak daha mantıklı değil mi ikisi arasında?
Aşırı bir fark yok dostum şu vakitte artık GTX 960 almak saçma niye saçma derseniz artık daha yeni kartlar işlemciler vs çıkmaya başladı o yüzden o kartlar yerine daha ucuz ve daha performanslı kartlar var ve 7950 de artık 2. el satılabilecek bir kart.

Aşırı bir fark yok dostum şu vakitte artık GTX 960 almak saçma niye saçma derseniz artık daha yeni kartlar işlemciler vs çıkmaya başladı o yüzden o kartlar yerine daha ucuz ve daha performanslı kartlar var ve 7950 de artık 2. el satılabilecek bir kart.
Dostum GTX 960 ikinci el olarak satılamaz mı? Hem ikinci el olarak GTX 960 almak daha mantıklı olmaz mı?

Isı değeri olarak hiçbir fark yok. Bu daha fazla güç tüketiyor fakat belirttiğim gibi 400w bir güç kaynağında sıkıntısız kullanıyorum. Gtx 960'ın 2 GB modelinin 500 şira civarının 500 lira olduğunu ve bunun da grafik işlemci olarak çok yakın performans veriyor, en önemli nokta fazladan 1 GB VRAM ve top v2 modeli yani OC yapmaya en uygun model olduğunu düşünürsek bu fiyata bunu almak daha mantıklı bana kalırsa.
Unutmuşum hayırlı satışlar demeyi. :D.

Bu arada biraz önce sıcaklık değerlerine baktım Furymark gibi bir testte bile %25 fan hızını geçmeden sabit 60-62 derece arası bir ısı değeri var. Serin ve sessiz bir kart.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı