Asus HD6670 Tabanlı Sistemde Oyun Oynarken Ekranın Gitmesi Sorunu

• Konuyu başlatan Au5
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 866
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Au5

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda 10-15 dk oyun oynadıktan sonra ekran gidiyor yeşil ekran çıkıyor hiçbir işlem yapılamıyor reset atınca düzeliyor. Bunun sebebi uzun süredir açık olmasından mı kaynaklanıyor acaba ekran kartı ısındığından falan mı oluyor anlayamadım önceden böyle olmazdı.
Bilgisayarımın özellikleri:
  • 2 GB DDR2 800 MHZ RAM
  • Intel Dual Core 2.6 GHZ işlemci
  • 2 GB Asus HD 6670 128 bit ekran kartı
Cevap verirseniz çok memnum olurum şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem de overclock var mı ? Kart yerinden oynamış olabilir mi ? Kasayı sarstın mı ? Aida64 programıyla oyundayken sıcaklıkları kontrol edin. Downloads | AIDA64

• Beğen
İfadeler: Au5
Hayır overclock yok. Kart yerinden oynamış olabilir . Kasayıda sarsmış olabilirim , ayağım çarpmış olabilir acaba uzun süredir açık ısındığı için olabilir mi resimleri yükledim ama oldumu bilmiyorum birde ekran kartımla birlikte gelen gpu tweak programınıda resimdeki gibi ayarladım oyun oynarken o yüzden olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• asdasf.png
    asdasf.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 292
  • vbjvbj.png
    vbjvbj.png
    103,3 KB · Görüntüleme: 264
O değerleri defaulta alın, overclock yapmışsınız :D Sistemin stabilitesi bozulmuş. O ayarları kurcalamayın, zira riskli.

• Beğen
O yüzden mi :D Çok teşekkür ederim ne işe yaradığını bilmiyordum kurcalarken oldu sanırım acaba oyun oynarken ne yapsam daha güzel oynarım acaba ? :D

Her kartın overclock potansiyeli farklıdır. Bunu deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz, overclock hakkında bilginiz yoksa çok kurcalamayın, donanımların zarar görmesine kadar oluşabilen sorunlara yol açmaktadır.

• Beğen
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı