Asus HD7970 DirectCUII TOP Videolarda Donma

Kurtuluş Kayı

Hectopat
Tam olarak 2 hafta önce internet üzerinden sipariş ettiğim ve 1 hafta önce elime geçip topladığım sistemde ekran kartım sorun çıkarıyor.

Sistem;

• Amd 8320 İşlemci
  • Asus M5A99FX Anakart
  • Ocz Vector 128 GB SSD
  • 4x2 Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz RAM
  • Asus 7970 DirectCUII Top Ekran Kartı
  • Toshiba 1 TB HDD
  • Carbide 400R

Sorun tam olarak video falan izlerken ekran kartının kendini kitlemesi daha doğrusu ekran şerit şerit olup bilgisayarın kendini kitlemesiyle olan bir sorun ama reset atınca geçiyor yeniden video falan izlerken kitleniyor.

Oyunlarda hiçbir sorun çıkarmadığı gibi CPU'ya yaptığım stres testinde de CPU hiçbir sorun çıkarmadı. Yani büyük ihtimalle ekran kartında sorun. Ayrıca ara sıra ekran kararıp düzeldikten sonra Amd vision çalışmayı durdurdu fakat bu durum sorunsuzca atlatıldı diyor. Sorun ne olabilir bir bilginiz var mı? Yardımlarınızı bekliyorum!

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama Vatan'la sakın uğraşma aman diyim normal sürenin 2 katı beklersin. Şuradan Çizgi Elektronik'i ara durumu izah et, kartı isteyecekler sana adres verip. Gönderirken kutuya garanti belgesi ve faturayı ve kutu içeriğini eksiksiz koy. Her şeyi koyduktan sonra her şey paketteyken de bir fotoğrafını çek ki aksesuarlardan birini eksik gönderirlerse kanıtın olsun. Başıma gelmemiş olay değil. ^^

Çizgi RMA Services | İletişim Bilgileri

Gidip yenisini ile değişim talep edeceğim malım daha yeni 8 gün oldu yarın ise 9 olacak. Servis ile uğraşmak da istemiyorum boş durmayan bir bilgisayar sürekli render alınıyor bilgisayardan.

Tamam Vatan'a söyleyin aynısıyla değiştirin mutlaka daha azına razı olmayın. Vatan problem çıkartırsa Çizgi'de ürününüz yeni olduğu için birebir değişim yapacaktır zaten.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı