ASUS K501UX(i5-6200U, GTX 950M) Sonoma Kernel Panic Veriyor

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Laptopuma macOS Sonoma kurmak istedim. Skylake işlemciler kullanılabiliyor diye biliyorum, NVIDIA GPU zaten çalışmıyor biliyorum. Intel'in bir Wi-Fi yongası var ve Realtek Ethernet var, sanırsam kext'ini kursam(bilgisayar açılırsa) çalışır. USB'ye Sonoma yazdırdım, internetten kendi bilgisayarıma benzeyen bir EFI buldum ve onu kullandım. Kurulum aşaması sorunsuz açıldı ve kurulum tamamlandı. Şimdi bilgisayar açıldığında kernel panic veriyor. BIOS ayarlarını düzgün yaptığımı düşünüyorum. VT-x açık, VT-d açık, Secure Boot kapalı, iGPU 64 MB olarak ayarlı, diğer ayarların bir karşılığı yok BIOS'da. Kendi bilgisayarımda;
i5-6200U, 12 GB(8+4) DDR3 RAM, NVIDIA GTX 950M var.

Kullandığım EFI bu:

Bu EFI'nin sahibi Asus K555UQ modeline sahip. İşlemci aynı ama onun ekran kartı NVIDIA GTX 940MX. Arkadaş ayrıca kendine Broadcom Wi-Fi yongası almış gömülü olan Realtek imiş.

Hata da bu şekilde;
a.jpeg

FreeBSD ve Darwin çıktıları insanlık dışı olduğu için okuyamıyorum. Ek detay isterseniz sağlayabilirim.

Son düzenleme:
Bu şekilde config dosyana SMBIOS oluştur ve gir.
Config dosyanda boot args kısmında bu komutu sil.
no compat check
Sonra tekrar dene.

Bu şekilde config dosyana SMBIOS oluştur ve gir.
Config dosyanda boot args kısmında bu komutu sil.
no compat check
Sonra tekrar dene.
Ben USB'ye kurulum yapacaktım, çalıştığından kesin emin olduğum EFI ile kasamda denedim fakat aynı hatayı aldım. Bunu beklemiyordum. Önceden bilgilendirmedim, kusura bakmayın. Hızlı ve yüksek bir USB'ye kurulum yapmak mümkün müdür?

Yeni konular

Geri
Yukarı