ASUS K52F anakarttaki parçalar nedir?

kingovski

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu anakarttan ayrılan 2 elektronik devreli parça nedir, fotoğraftan anlayabilen var mı?
Bağlantı noktaları PCI-express mi bu parçaların eğer öyleyse ve bu parçalar önemsizse anakarta NVMe SSD takmayı düşünüyorum.

1610568281088.png

ASUS K52F-EX859R cihazımın modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçaları çıkardığı saniyeleri atın bakalım arkadaş bir şey anlatıyor mu parçalar hakkında.
Zaten link geçerli zamana ait video URL'si şeklinde üzerine tıkladığınızda videonun ilgili bölümünden başlıyor video... @ @Baş-ül Adam 'ın dediği gibi I/O kartıymış altyazıyı açmayı sonradan akıl ettim ne konuştuğunu anlamamıştım.

Bu parçalar anakartın I/O (Giriş çıkış)'larını oluşturuyor.
sağdakinde BIOS pili var sanırım o olmadan bilgisayarı çalıştıramayız. soldaki önemli bir parça mıdır onda da güç girişi mi var acaba?

anakarta PCI-e portu ile mi bağlanıyorlar ben CPU-z raporuna bakınca sanki 3 tane PCI-e portu olduğu yazıyor ama hiç PCI-e portu gördüğümü hatırlamıyorum içini açtığımda laptopumun. Tornavida da yok şu anda açıp bakamıyorum. Düzgün bir ssd takamayacağım sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı