Asus K52J BIOS güncelleme sonrası açılmama sorunu

Mert Kamit

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ekrandaki sarılık sorunu için bios'u güncelleyeyim dedim, güncellemez olaydım. Bilgisayarımın;

Markası: Asus
Model: K52J
MB Ver: K52JC
Check Number: 2154

Özellikleri bu şekilde. Nasıl çözebiliriz bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru sürüm yüklediğine emin misin?
İşlem sırasında müdahale ettin mi?

Işlem sırasında müdahale etmedim, işlem bittikten sonra bios ekranında "shutdown 2 seconds" dedi pc kapandı, açmak istediğimdeyse ekran sadece karanlıktı.

Doğru sürümü yüklememiş olabilirim :?. Laptop'un K52J'ydi ama Bios sürümü K52JE şeklindeydi ve versiyonu 212'ydi. Eski sürümünün daha uyumlu olabilme ihtimaline karşı 209'u yükledim bende.

Makina K52JE sürümlerini kullanıyorsa zaten güncelmiş makina.
İşlem öncesinde yazılım makina birkaç kere açılabilir gibi bir bildirimde bulunduysa ve sen ilk kapanma sonrası araya girmiş isen, o durumda makina kilitlenmiş olur.

İyi düşünelim, batarya ve fişi çıkarıp güç düğmesine 15 sn basılı tutup sonra tekrar makinayı açmayı dene.

Gene açılmaz ise tamir-servis kitapçığını bulabilirsen internette oradan faydalanma şansın olur.

Makina K52JE sürümlerini kullanıyorsa zaten güncelmiş makina.
İşlem öncesinde yazılım makina birkaç kere açılabilir gibi bir bildirimde bulunduysa ve sen ilk kapanma sonrası araya girmiş isen, o durumda makina kilitlenmiş olur.

İyi düşünelim, batarya ve fişi çıkarıp güç düğmesine 15 sn basılı tutup sonra tekrar makinayı açmayı dene.

Gene açılmaz ise tamir-servis kitapçığını bulabilirsen internette oradan faydalanma şansın olur.

O şekilde bir bildirimde bulunmadı hocam, ekranı okudum. Hem pili hem de fişi çıkartıp 15 sn güç düğmesine basmam nasıl bir etki yaratacak ki hocam?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu linkte adam çözüm galiba sorunu ama çözümü paylaşmıyor.

Siyah ekranın birçok sebebi var: BIOS, RAM, statik elektrik, bozuk disk vs.
Yanlış BIOS ya da kurulumdaki bir hata sistemini kilitler, servis kitapçığında yazılımla çözümü varsa yazar yoksa zaten BIOS çipini değiştirmen gerekir.

Bahsettiğim yöntem kapasitörlerdeki elektriği boşaltmak için, denemenin zararı yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı