Asus K52JK Ekran Kartı Isınma Sorunu

anekt0d

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba. Benim yaklaşık 6 yıllık bilgisayarım Asus K52jk son 1 aydır ekran kartı sorunu yaşıyor. 1 ay önce gece bilgisayarı sorunsuz kapattım, sabah açtıgmda bilgisayar çalışıyordu ama ekran siyahtı açılmıyordu. Bilgisayarcıya götürdüm, bilgisayarın ısındığını ve ekran kartı sorunu olduğunu soyledi, anladıgım kadariyla fırınlama işlemi yaptı fan sesli çalışıyordu fanı temizledi(hala sesli çalışıyor) ve termal macun yeniledi ve ekran kartı tekrar çalıştı ve bu şekilde 3 hafta kadar idare etti ancak geçen hafta tekrar aynı problem oldu ve tekrar fırınlama işlemi ve temizlik gerekti yine düzeldi. Bu konuda birkaç sorum var bilginizle aydınlatırsanız çok sevinirim:
1)Bu durum bu şekilde ben bilgisayarı bırakana kadar sürecek mi yoksa fanı yenilemek faydalı olur mu?
2)Sizce bilgisayarım çok ısınıyor mu?
Isı değerlerim twitch'te yayın izlerken bu şekilde:

1.png

Oyundayken gpu diyot 70-75 bandında seyrediyor.

3)Harici ekran kartını iptal etsem onboard ekran kartıyla LoL / Knight Online tarzı oyunları açar mı? (Onboard olarak hd 3000 var, harici olarak hd 5145 var)
Bilgilendiren herkese teşekkürler.
Bilgisayarın özellikleri: Asus K52JK-A1 Notebook Laptop specs

Yardımcı olabilecek bu konuda bilgisi olan arkadaşımız yok mu

Arkadaşlar hepinize merhaba. Benim yaklaşık 6 yıllık bilgisayarım Asus K52jk son 1 aydır ekran kartı sorunu yaşıyor. 1 ay önce gece bilgisayarı sorunsuz kapattım, sabah açtıgmda bilgisayar çalışıyordu ama ekran siyahtı açılmıyordu. Bilgisayarcıya götürdüm, bilgisayarın ısındığını ve ekran kartı sorunu olduğunu soyledi, anladıgım kadariyla fırınlama işlemi yaptı fan sesli çalışıyordu fanı temizledi(hala sesli çalışıyor) ve termal macun yeniledi ve ekran kartı tekrar çalıştı ve bu şekilde 3 hafta kadar idare etti ancak geçen hafta tekrar aynı problem oldu ve tekrar fırınlama işlemi ve temizlik gerekti yine düzeldi. Bu konuda birkaç sorum var bilginizle aydınlatırsanız çok sevinirim:
1)Bu durum bu şekilde ben bilgisayarı bırakana kadar sürecek mi yoksa fanı yenilemek faydalı olur mu?
2)Sizce bilgisayarım çok ısınıyor mu?
Isı değerlerim twitch'te yayın izlerken bu şekilde:

Eki Görüntüle 150583

Oyundayken gpu diyot 70-75 bandında seyrediyor.

3)Harici ekran kartını iptal etsem onboard ekran kartıyla LoL / Knight Online tarzı oyunları açar mı? (Onboard olarak hd 3000 var, harici olarak hd 5145 var)
Bilgilendiren herkese teşekkürler.
Bilgisayarın özellikleri: Asus K52JK-A1 Notebook Laptop specs

Yardımcı olabilecek bu konuda bilgisi olan arkadaşımız yok mu
Hocam ekran kartı hakkında bir bilgim yok fakat harici ekran kartını devre dışı bırakırsan dahili ekran kartıyla bir çok işlemi yapabilirsin (LOL'u açarsın fakat Knight hakkında net bir şey söyleyemem.)
Bir de yanlış anlama fakat laptop biraz eski kalmış gibi. İmkanın varsa daha iyi bor modele geçiş yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı