ASUS-K52jt laptop Hackintosh ile uyumlu mudur?

Doğukan Acar.

Hectopat
Yer
Hatay/Dörtyol
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle sistem özelliklerim: (bayağı eski bir laptoptur kendisi sorgulamayın.)
ASUS-K52jt,
Intel Core I5-M480 2,67 GHz (3, 20 olduğunuda gördüm),
AMD Radeon HD 6370M,
6 GB DDR3 RAM,
64 Bit, Windows 10 işletim sistemi.

Evet, sistem özelliklerim bunlar. Şu anlık Windows 10 kullanıyorum fakat Hackintosh geçmek aşırı istiyorum ama sistemim Windows'taki gibi çalışır mı ya da nasıl farklılıklar olur bilmek isterim... Boşu boşuna tüm işletim sistemimi çöpe atmak istemem şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın yük altında 6370M'i çalıştırıp, boşta olduğu zamanlar ise iGPU'yu devreye sokuyorsa kurmamalısın. Çünkü iGPU uyumsuz. Bu özelliği BIOS'tan kapatabilirsen kapat.

Bilgisayarın yük altında 6370M'i çalıştırıp, boşta olduğu zamanlar ise iGPU'yu devreye sokuyorsa kurmamalısın. Çünkü iGPU uyumsuz. Bu özelliği BIOS'tan kapatabilirsen kapat.
Düzeltiyorum...
iGpu bildiğim üzere dahili ekran kartı demek ve benim herhangi bir şekilde ekstra bir ekran kartım yok. Ekte de göründüğü gibi sadece 1 tane ekran kartım var ve oda dahili ekran kartım..

Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarını atar mısın?
Tabii..

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    120,6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
GPU-Z programını indirip görsel atar mısın?
Buyrun.. ve bu arada GPU-Z'de ekran kartım Amd Radeon HD6300M Series olarak gözüküyor fakat o sürücüden dolayı kaynaklı sürücüyü silersem ismi Amd Radeon HD6370M..

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    102,3 KB · Görüntüleme: 15
Normal şartlarda maksimum High Sierra destekliyor. Ancak Metal desteği olmadan son sürüme kadar yamalanabiliyor. Bunu engelleyen ise işlemcin. AVX2 desteği olmadığı için en güncel sürüm kurulması önerilmiyor. Önerim ilk başta Monterey denemendir. İmajı indir ben deneme yapman için EFI atarım. Bu arada diğer donanımların da önemli.
  • Wi-Fi kartı modeli
  • Ethernet kartı modeli
  • Disk modeli

Normal şartlarda maksimum High Sierra destekliyor. Ancak Metal desteği olmadan son sürüme kadar yamalanabiliyor. Bunu engelleyen ise işlemcin. AVX2 desteği olmadığı için en güncel sürüm kurulması önerilmiyor. Önerim ilk başta Monterey denemendir. İmajı indir ben deneme yapman için EFI atarım. Bu arada diğer donanımların da önemli.
  • Wi-Fi kartı modeli
  • Ethernet kartı modeli
  • Disk modeli
Diğer donanımlarıma nasıl bakabilirim çok bir fikrim yok açıkçası bana yardımcı olursan sevinirim ve bu monterey dediğin bir dağıtım(distro) mı ?
Aynı Linuxta ki gibi mi ?
Düzeltme.. Monterey bir sürümmüş internetten baktım.. Diğer donanım parçalarımı nasıl atacağımı biraz araştırayım size atarım sizde bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bu rehberin başında Bilgileri Öğrenme isminde bir sürprizbozan var onu genişlet.

Bu rehberin başında Bilgileri Öğrenme isminde bir sürprizbozan var onu genişlet.
Bu Ağ Bağdaştırıcılarım..
1685262205539.png

.....
Buda PCI/PnP Ses Kısmı..

1685262273717.png

.....
Disk (Fiziksel Sürücüler)..

1685262323932.png

......
Son olarakta Ekran Kartı ve işlemci kısımları

1685262370431.png

.....