Asus K52jt-sx299v - Ram Yükseltme Problemi

Crenigma

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda laptop'umda performans düşüklüğü vardı eski olduğundan kaynaklı ancak SSD güncellemesiyle birazda olsa rahatladı. Şimdilerde ise aklımda 4gb olan belleği 8gb'a yükseltmek var. Problem ise şöyle ;

Asus sitesinde laptopta 1066mhz 4gb(2x2) bellek olduğunu yazıyor.

Laptop'u açıp baktığımda belleklerin üzerinde 1333 MHZ yazıyor. Kullanıcı kılavuzuda bunu doğrular nitelikte 1333 MHZ diyor.

Bellek olarak CRUCIAL almayı düşünüyorum. Crucial'ın websitesinde bilgisayarınızla uyumlu bellekler listesinde "Crucial 8GB Kit (2 x 4GB) DDR3L-1600 SODIMM" modeli bilgisayarıma uyumlu olarak gösteriyor fakat bu belleklerde 1600MHZ hızında.

Ne yapacağımı, ne model alacağımı bir türlü bilemedim ve sizlere danışmak istedim. Crucial bellekleri alsam sorun çıkar mı sizce ?

Dosya Ekleri

• cru.jpg
    cru.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 217

Dosya Ekleri

• cpuz.jpg
    cpuz.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 255
Evet, o anlama geliyor.
2x4GB RAM alacaksan, sana 1066Mhz ve üstü, 1.5V, işlemci eski olduğundan tercihen 2Rx8 DDR3 bellek gerekiyor. Özelliklerin uyması kesin çalışacağı anlamına gelmiyor, ona göre alacağın yeri seç.
2+4 yapacak olursan 1333Mhz, gecikme değeri 9 (CL), 1.5V, tercihen 2Rx8 DDR3 bellek gerekiyor. 1600lük alsan da çalışabilir, uyum sağlarsa ortak bir frekans ve gecikme değerinde çalışır 2GBlık olanla.

Merabalar hocam bende de ayni marka ve model laptop var ve bende ram yukseltmesi yapmak istiyorum ancak bende sizin karsilastiginiz sorunlarla karsilastim.Eger cozduyseniz aldiginiz markayi ve mhz yi bizimlede paylasabilirseniz cok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı