Asus k53s ısınma sorunu

bulo G

Hectopat
Daha fazla  
ASUS K53S i5 2.nesil sanırım. GT 520 MX 1 GB ekran kartı, 3 GB RAM, 320 GB Harddisk özelliklerde notebook var. Isınma sorunum var sanırım. Çok üst düzey oyunları oynayamayacağımı biliyorum. Ama en azından bir league of legends oynarım diye düşüyordum ki, daha önce oynuyordum. Son zamanlarda oyunda donmalar oldu. Donmalar sonucu takılıp kalıyordu. Oynanmıyordu yani. Sebep ısınma sorunu diye düşündüm işlemci Ekran Kartı termal macununu yeniden sürdüm. Fakat sorun yine aynı sorunum. Sizce ne olabilir ? Cihaz oyun haricinde sorunsuz çalışıyor. Çok üst düzey bir pc değil ama neticede league of legends oynatıyordu. Şimdi oynayamıyorum sorunum nedir sizce ? Bu arada başka oyunlarda daha önce sorun yaşayıp servise göndermiştim. Onlar bir şey yapmadan bana tekrar gönderdi sanırım. Sonra üstüne düşmedim masaüstü pc kullanıyorum diye. Şimdi garantisi de bitti. Sizce sorunum nedir ? Pc de kronik bir sorun olabilir mi ? Yapılamayacak durumda yada ne yapmalıyım ? İşlemcim Ekran Kartım ne derece çalışıyor bunu nasıl anlarım ? Ekran Kartı işlemci değişikliği yapabilir miyim yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adsız.jpg
tam anlamıyorum programdan oyun zaten oynanmıyor hemen geri atıyor 10 15 saniye kalamıyorsun bile.Bu veriler mi yoksa baska bir test mi yapmam gerek.

sonuçlar bunlar fakat aida64 te söylediğini yapamadım bulamadım.ekran kartı gt 520 mx 340.52 güncel yani bendekiyle aynı geeforce experience bulmadı zaten güncelleştirme.

Dosya Ekleri

• 14-Aðustos-2014_16-48.png
    14-Aðustos-2014_16-48.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 475
  • 14-Aðustos-2014_15-14.png
    14-Aðustos-2014_15-14.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 423
HDD'de sorun var. Bu sebepten dolayı sorun yaşıyor olabilirsin.
AIDA64 ten algılayıcıya girip oradan bakabilirsin ısı değerlerine.
Garantisi var ise HDD'yi değiştirsinler.

Garantisi yok. En yakın zamanda bir Harddisk ayarlayıp deniyeceğim. Sonucu buraya yazarım. Çok tesekkürler ilgin için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı