Çözüldü Asus K53SV El Capitan 10.11.16 Siyah ekranda Kalma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ncelik

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar forumda bu konu hakkinda birçok kez konuşulmuş ama ben bana uygun olani anlayamadım. Asusk 53sv laptopum var. İntel 3000 grafik nvdia 540m, intel i7 2630qm işlemci var. Kurulumu yaptım ama siyah ekranda kalıyor. En son bu siteden yayinlanan imaj dosyasını indirdim daha sonra hic ellemedim o boot ekranını -v dart=0 npci=0x2000 nv_disable=1 kext-dev-m yazıyor böyle kurulum yaptım düzeltmem gereken yer neresi? Lütfen yardımcı olun eğer daha önceki konularda yazdiysaniz anlamadım kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB / EFI içinde "Kurulum dosyaları" klasöründe Config dosyaları var. Bunlardan sana uygun olanını, yine aynı klasör içindeki "Beni OKU" yönergelerini takip ederek kullan.

Sorunumu şöyle çözdüm 'Kurulum Sonrası Araçlar' dosyasındaki çözünürlük ayarını 'Kurulumdan Önce' uygun olanın ismini config olarak değiştirip yapmam gerektiğini anladım. Kextlerin çoğu işe yaramadı bunlar için farklı sitelerden toplama yaptım ki hala usb olmadan boot yapamıyorum. Ve Türkçe yazım kurallarına uymadığım için yorum yazamadım ki en ihtiyacım olduğu zamandı ve ben o kadar ceza alacak biçimde yazım kurallarına uymadığımı düşünmüyorum.

İlk mesaj hala yukarıda. Bir incele istersen.
Ben demiyorum ki yanlış yazmamışım. Yükleme işlemini yapabilmek için hali hazırda olan windowsu sildim bu sebeple telefondan girebildim düzeltmeleri telefon yapabildiği kadarı ile yapmış. Ki diyelim hata yaptım sizce bunun cezası bir gün mü olmalı. Yani sonuçta küfür yazmadım hakaret etmedim. Tamam ceza olsun bari 3saat olsun başka bir şey olsun tam ihtiyacım olduğunda bilgisayarım olmadığından kala kaldım. Neyse bunun tartışma yeri burası değil diye düşünüyorum. Kolay gelsin sizlere.

Sorunumu şöyle çözdüm 'Kurulum Sonrası Araçlar' dosyasındaki çözünürlük ayarını 'Kurulumdan Önce' uygun olanın ismini config olarak değiştirip yapmam gerektiğini anladım. Kextlerin çoğu işe yaramadı bunlar için farklı sitelerden toplama yaptım ki hala usb olmadan boot yapamıyorum. Ve Türkçe yazım kurallarına uymadığım için yorum yazamadım ki en ihtiyacım olduğu zamandı ve ben o kadar ceza alacak biçimde yazım kurallarına uymadığımı düşünmüyorum.
Sorunun çözümü için kext dosyalarını ->
Kextpack for Asus K53S Series
Ses sorunun çözümü için ->
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ve wireless modelinin Atheros AR9285 olduğunu öğrenip şu linkten indirdim ve Kext Utility ile kurulumunu yaptım bluetooth ve wireless çalışıyor.
Atheros AR5B195 (AR9285+AR3011 Combo) El Capitan
Çözüldü olarak işaretleyemedim. Ona yardımcı olursanız sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı