ASUS K54C laptop aniden kapanıyor

Yağız_Buğra

Centipat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi ASUS K54C laptop aniden kapanıyor. Sadece oyun oynarken değil aniden Google'da dolaşırken ya da masaüstündeyken aniden kapanıyor. Daha önce yaklaşık 1 ay, işlemci değiştirdim TDP değeri aynı ve şimdi sürekli kapanıyor. İşlemciyi değiştirdikten yaklaşık 3 hafta sonra olmaya başladı bu durum. Laptopun pili bitik ve sürekli prizde çalıyor, bilgisayar kapandığı zaman kabloyu çek tak yapınca tekrar güç geliyor. Ancak sorun şu kablo güç aldığı zaman ışığı yanıyor ve güç kesildiğinde ışığı yanmaya devam ediyor.

Başlıktaki gibi ASUS K54C laptop aniden kapanıyor. Sadece oyun oynarken değil aniden Google'da dolaşırken ya da masaüstündeyken aniden kapanıyor. Daha önce yaklaşık 1 ay, işlemci değiştirdim TDP değeri aynı ve şimdi sürekli kapanıyor. İşlemciyi değiştirdikten yaklaşık 3 hafta sonra olmaya başladı bu durum. Laptopun pili bitik ve sürekli prizde çalıyor, bilgisayar kapandığı zaman kabloyu çek tak yapınca tekrar güç geliyor. Ancak sorun şu kablo güç aldığı zaman ışığı yanıyor ve güç kesildiğinde ışığı yanmaya devam ediyor.

Işlemciyi değiştirirken işlemciye termal macun sürdün mü?

Aynı caleron B815 işlemci olan aynı ASUS laptop evde duruyor.
İşlemci değişikliğini ben de yaptım.
30 dakika çalışıp kapatıyordu kendini bilgisayar.
Aradan 6 ay geçmişti şarj cihazını ve RAM takıp denediğimde laptop açılmıyordu artık.

RAM 4 GB'tan 8'e çıkardım SSD taktım işlemci değişikliği yaptım.

Bunların hepsini ben zaten ASUS K53SD diğer laptopuma yaptım.
16 GB DDR3 RAM+240 GB SanDisk SATA 3 SSD+ASUS orijinal 90W adaptör.
ASUS X54C laptop ise benim için artık ölü yatırım açılmıyor cihaz zaten.

Bende açıkçası bu laptopu bırakmaak istiyorum ancak öğrenciyim, liseye yeni geçtim, haftalığım 350TL sene sonuna kadar en minimum düzeyde harcarsam 3060 Ti alabaliyorum sadece ya da 3060 Ti olmadan diğer parçaları yani ne yaparsam yapayım kurtulamıyorum bu laptoptan.

Sıcaklıklar ne durumda? İşlemcide termal macun var mı?

Hocam az önce kontrol ettim sadece Google açık 71derece görmüş.

Son düzenleme:
Bende açıkçası bu laptopu bırakmaak istiyorum ancak öğrenciyim, liseye yeni geçtim, haftalığım 350TL sene sonuna kadar en minimum düzeyde harcarsam 3060 Ti alabaliyorum sadece ya da 3060 Ti olmadan diğer parçaları yani ne yaparsam yapayım kurtulamıyorum bu laptoptan.

Hocam az önce kontrol ettim sadece Google açık 71derece görmüş.
Sadece Google açıkken 71 derece görmesi normal değil. Muhtemelen sıcaklıktan dolayı kapanıyor cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı