Asus K555L optik sürücü yerine SSD takmak

Akın655

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Asus K555L model dizüstü bilgisayarımın optik sürücü kısmını söküp yerine SSD takmak istiyorum. HDD'yi sökmeden bunu yapabilmem mümkün mü? Mümkünse bunu nasıl gerçekleştireceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Asus K555L model dizüstü bilgisayarımın optik sürücü kısmını söküp yerine SSD takmak istiyorum. HDD'yi sökmeden bunu yapabilmem mümkün mü? Mümkünse bunu nasıl gerçekleştireceğim?
Evet mümkün ama oraya SSD takarsan SATA 3 olmadığı için verim alamazsın. SSD, HDD yerine takılır. HDD ise optik sürücü kısmına HDD Caddy aparatı ile takılır. İstersen HDD'yi sökmeden direk SSD'yi istediğin yere takabilirsin ama dediğim gibi performans farkı olacaktır.

Ben optik sürücü bölümüne hdd yi taktım fakat ciddi anlamda yavaşlatıyor sistemi bunun bi çözümü var mı pc nin açılmasında açıldıktan sonra sistemin toparlaması rahat bi 5 6 saniye fark ediyor sadece ssd varken bi sıkıntısı yok ama ve d disk i (yani hdd) ilk pc aciliminda direk giriş yapamıyorum hdd nin yüklenmesini bekliyirum var mı bi öneriniz

Ben optik sürücü bölümüne hdd yi taktım fakat ciddi anlamda yavaşlatıyor sistemi bunun bi çözümü var mı pc nin açılmasında açıldıktan sonra sistemin toparlaması rahat bi 5 6 saniye fark ediyor sadece ssd varken bi sıkıntısı yok ama ve d disk i (yani hdd) ilk pc aciliminda direk giriş yapamıyorum hdd nin yüklenmesini bekliyirum var mı bi öneriniz

Bende k55vd var.Ssd yi hdd yerine taktım , hdd optik sürücüye yerine oturmadı.Sende oturmuş ama yukarıda arkadaşın dediği gibi hdd yi optik sürücüye alman gerekir gibi sonrasında biostan ayarlarsın önceliği.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı