Asus N550JK-CN090H optik sürücü yerine SSD takmak

YigitQ

Hectopat
Daha fazla  
Asus N550JK-CN090H Laptop

Arkadaşlar bu bilgisayarı almayı düşünüyorum fakat ssd olmaması kötü. 1.5 TB hafızamıda kısmak istemiyorum. Bluray sürücüsüyle de işim olmaz o yüzden onu çıkarıp yerine 128 GB yada 256 GB ssd taktırmak istiyorum. Bunun için Bluray Caddy falan lazım sanırım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Sorularım:
1) Bu bilgisayar uygun Caddy marka model mümkünse link.
2) Hangi SSD markası veya kapasitede almalıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Teşekkürler yanıt için. Bilgisayarı aldıktan sonra fazla param kalmayacağı için 120 gb lık bi samsung evo ssd almayı düşünüyorum vatanda 223 tl + 50tl bu ürün 283 tl falan olur.

Başka bi sorumda sizce bu caddynin içine ssd mi takmalıyım yoksa hddyi buraya taşıyıp ssdyi hddnin olduğu yeremi takmalıyım?

Teşekkürler yanıt için. Bilgisayarı aldıktan sonra fazla param kalmayacağı için 120 gb lık bi samsung evo ssd almayı düşünüyorum vatanda 223 tl + 50tl bu ürün 283 tl falan olur.

Başka bi sorumda sizce bu caddynin içine ssd mi takmalıyım yoksa hddyi buraya taşıyıp ssdyi hddnin olduğu yeremi takmalıyım?

SSD'yi HDD yerine takarsan direk Sata III bağlantısı kurmuş olursun. Diğer türlü dönüştürücüler kullanırsın. 6GB/s eğer ikisinde de ulaşıyorsa fark olmayacaktır ancak benim tavsiyem HDD bulunan yere SSD takıp, Caddy'nin içine de HDD'yi takmak olur.

SSD'yi HDD yerine takarsan direk Sata III bağlantısı kurmuş olursun. Diğer türlü dönüştürücüler kullanırsın. 6GB/s eğer ikisinde de ulaşıyorsa fark olmayacaktır ancak benim tavsiyem HDD bulunan yere SSD takıp, Caddy'nin içine de HDD'yi takmak olur.

Teşekkürler yanıt için bende böyle düşündüm yinede bi teyit etmek istedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı