Asus K555L Windows 10 Uyku Modundan Çıkmama Sorunu

Yavuz Baysan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Benim bilgisayarım ASUS K555l Windows 10 Pro, sorunum ise uyku modu hakkında. Şöyle anlatayım kapağı kapattığımda uyku moduna geçmiş gibi oluyor, ekran kararıyor, HDD duruyor ama fan çalışıyor ve bu şekle geldiğinde çalışmaya devam ettiremiyorum. Power tuşuna basılı tutup kapatıp geri açmak zorunda kalıyorum. Windows 10'a ilk geçtiğimde bu sorun yoktu birkaç ay kullandım daha sonra güncellemelerden sonra birden bu ortaya çıktı. Nasıl düzeltebilirim?

Ayarlar aşağıdaki gibidir.

Ekran Görüntüsü (2).png

Sorunu çözdüm arkadaşlar, sorun bios sürümümden kaynaklanıyormuş sanırım. Güncel sürümü flash ladım sorunum şimdilik çözüldü :) aynı sorunu yaşayan arkadaşlar da varsa deneyebilir.

Aynen BIOS güncellemek gerekiyor. Siz ilk Windows 10'a geçtiğimde bu sorun yoktu diye söyleyince sorun BIOS ile ilgili değildir diye düşündüm.

Bilgisayarınızın tam model adı (LB veya LN), işlemciniz, şu anki BIOS versiyonunuz ve şu an kurulu olan Intel Management Engine sürümünü belirtebilir misiniz?

Ek: Hızlı başlatmayı kapatmışsınız bir sorun mu çıkardı, öyleyse nedir?

Son düzenleme:
Bilgisayarınızın tam model adı (LB veya LN), işlemciniz, şu anki BIOS versiyonunuz ve şu an kurulu olan Intel Management Engine sürümünü belirtebilir misiniz?

Ek: Hızlı başlatmayı kapatmışsınız bir sorun mu çıkardı, öyleyse nedir?

Tam model adı: Asus K555LN
İşlemci: i7 4510u
İşletim sistemi: Windows 10 Pro
Bios Sürümü: X555LN.311 10,04,2015
İntel Management Engine Sürümü: 11.0.0.1180
Hızlı başlatmayı kapatırsam sorunumun çözüleceği yazıyordu birçok forum sitesinde ama işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı