ASUS K555LB modeli M.2 desteği

Genc Birey

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,

Başlıkta da belirttiğim gibi, ASUS K555LB model bir laptopum var. Anakart modelini bilmiyorum, açıkcası kasasını da açmaktan çekiniyorum. M.2 desteği var mı? Bunu nasıl öğrenebilirim? Bilgisi olan kişilerden yardım bekliyorum, teşekkürler.

Laptoplarda M.2 için boş slot olmaz diye biliyorum. SSD kullanabilirsin. Samsung gibi kaliteli markaların okuma/yazma oranı yüksek SSD'leri işini görecektir.
Üst düzel dizüstü bilgisayarlarda boş M.2 slotu oluyor.

Senin bilgisayarında maalesef M.2 slotu yok. Normal SATA SSD ile yükseltme yapabilirsin.

Samsung'un 500gb lık en uygun sata SSD'si 650 TL civarlarında. Laptopum 5 yılını doldurdu, i5 5200 ve 940m özelliklerine sahip. Böyle bir laptopa bu fiyatta bir SSD takmak sizce mantıklı olur mu ?

Samsung'un 500gb lık en uygun sata SSD'si 650 TL civarlarında. Laptopum 5 yılını doldurdu, i5 5200 ve 940m özelliklerine sahip. Böyle bir laptopa bu fiyatta bir SSD takmak sizce mantıklı olur mu ?
Yatırım gibi düşün ileride bilgisayar toplarsan veya yeni dizüstü bilgisayar alırsan onda kullanırsın. Eğer almayı düşünmüyorsan aşağıdaki model var. Giriş seviyesi bir ürün.

Yatırım gibi düşün ileride bilgisayar toplarsan veya yeni dizüstü bilgisayar alırsan onda kullanırsın. Eğer almayı düşünmüyorsan aşağıdaki model var. Giriş seviyesi bir ürün.

Bahsetmiş olduğun SSD 500 TL. Samsung depolama konusunda çok başarılı, bu tarz yorumları hep görüyorum. 150 TL daha ekleyip Samsung tercih etmek sanırım daha mantıklı olur.

Peki alacağım sata SSD'yi laptopun CD bölümünü çıkartıp kullanabilir miyim ? Yoksa HDD'yi tamamen çıkartmam mı gerekiyor ?

Bahsetmiş olduğun SSD 500 TL. Samsung depolama konusunda çok başarılı, bu tarz yorumları hep görüyorum. 150 TL daha ekleyip Samsung tercih etmek sanırım daha mantıklı olur.

Peki alacağım sata SSD'yi laptopun CD bölümünü çıkartıp kullanabilir miyim ? Yoksa HDD'yi tamamen çıkartmam mı gerekiyor ?
Tavsiyem eski HDD yerine bunu takman. Eski HDD'yi de DVD yuvasına takarsın. DVD yuvasına taktığın bir disk ile sistem boot etmek sıkıntı çıkarıyor.

Tabii ki Samsung çok daha kaliteli bir ürün.

Geri
Yukarı