ASUS K555LB modeli M.2 desteği

Bahsetmiş olduğun SSD 500 TL. Samsung depolama konusunda çok başarılı, bu tarz yorumları hep görüyorum. 150 TL daha ekleyip Samsung tercih etmek sanırım daha mantıklı olur.

Peki alacağım sata SSD'yi laptopun CD bölümünü çıkartıp kullanabilir miyim ? Yoksa HDD'yi tamamen çıkartmam mı gerekiyor ?
CD bölümünü kullanmıyorsan tabii ki oraya takman daha mantıklı olur. Ayrı bir aparatı vardı diye biliyorum.

CD bölümünü kullanmıyorsan tabii ki oraya takman daha mantıklı olur. Ayrı bir aparatı vardı diye biliyorum.
CD bölümüne aparat ile taktığınız disk ile boot etmek sıkıntılı oluyor. Sistem açılmıyor. Çok başıma geldi bu durum.

Tavsiyem eski HDD yerine bunu takman. Eski HDD'yi de DVD yuvasına takarsın. DVD yuvasına taktığın bir disk ile sistem boot etmek sıkıntı çıkarıyor.

Tabii ki Samsung çok daha kaliteli bir ürün.

Sata SSD almaya karar verdim. Ürünü aldıktan sonra HDD'yi çıkartıp SSD'yi kendim bağlamayı düşünüyorum. Ancak bu ilk deneyimim olacak. Acemi birisi için kolay bir işlem midir ? Ayrıca bu değişim format gerektiricek mi ?

Evet, temiz kurulum yapmanız daha iyi olacaktır. Arkadaş bu işlem için video atmıştı. Şu videolara bir göz at.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı