Asus K555LN-XO079D Laptop Termal Macun Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ege_s35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Asus K555LN-XO079D laptopumu 4 yıldır kullanıyorum ve artık termal macununun yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Sıcaklık değerleri 0 aldığım günkü gibi.

Eğer değiştirmem gerekiyorsa GPU'nun üstüne termal ped mi termal macun mu yapıştıracağım aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 yıl uzun bir süre değişmesi gerekir. Termal pedi bulunduğu yerden düzgünce çıkarırsınız GPU çipinin üstünü kuru gözlük silme beziyle silersiniz GPU'nun üzerine termal macunu sürebilirsiniz herhangi bir zararı yok. Termal macunu olabildiğince ince ve düz sürmeniz gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4 yıl uzun bir süre değişmesi gerekir. Termal pedi bulunduğu yerden düzgünce çıkarırsınız GPU çipinin üstünü kuru gözlük silme beziyle silersiniz GPU'nun üzerine termal macunu sürebilirsiniz herhangi bir zararı yok. Termal macunu olabildiğince ince ve düz sürmeniz gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu buldum. Ekran kartına bunu uygulasam olur mu?

Arctic Thermal Pad - Soğutma Aksesuar - n11.com

Noctua NT-H1 nasıldır peki?

İyidir, işinizi görür. Bunun yanında Arctic MX-4 ve Cooler Master MasterGel Maker da önerebilirim. En üst düzey performansı arıyorsanız Thermal Grizzly markasını, eğer bulabilirseniz, tedarik etmeye çalışın. Fakat bildiğim kadarıyla kalmadı piyasada.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı