Lenovo laptop termal macun yenileme

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Aşağıya görselini eklediğim laptopun bugün fan ve ızgaralarını temizledim. 1.5 senelik laptop kendisi. Oyunlarda ufak bir test yaptım sıcaklık ile ilgili, eskiye göre 5-6 derecelik artışlar söz konusu. Bu yüzden termal macununu yenilemeye karar verdim. 1.5 senedir hiç yenilenmedi.
Fakat daha önce hiç termal macun yenilemedim laptopta.

Görselde de olduğu gibi, bakır boru biri işlemci biri de ekran kartı olmak üzere 2 plaka üzerinden geçiyor. İnternette izlediğim videolarda adamlar plakalara bağlı vidaları çözünce kolay bir şekilde söküyorlar. Çekince hemen geliyordu. Bu kadar kolay mı gerçekten?

Ayrıca termal macun tavsiyesine ihtiyacım var. Daha önce almadım pek fikrim yok. (Bütçe - 200 TL) (Lütfen tanıdık bir bilgisayarcıya yaptırın demeyin, adam temizlik için 50-60 TL istedi. İş başa düştü.)
İşlemci- i5 8265U
Ekran Kartı- MX 110 2 GB GDDR5

Snapchat-313393732.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıya görselini eklediğim laptopun bugün fan ve ızgaralarını temizledim. 1.5 senelik laptop kendisi. Oyunlarda ufak bir test yaptım sıcaklık ile ilgili, eskiye göre 5-6 derecelik artışlar söz konusu. Bu yüzden termal macununu yenilemeye karar verdim. 1.5 senedir hiç yenilenmedi.
Fakat daha önce hiç termal macun yenilemedim laptopta.

Görselde de olduğu gibi, bakır boru biri işlemci biri de ekran kartı olmak üzere 2 plaka üzerinden geçiyor. İnternette izlediğim videolarda adamlar plakalara bağlı vidaları çözünce kolay bir şekilde söküyorlar. Çekince hemen geliyordu. Bu kadar kolay mı gerçekten?

Ayrıca termal macun tavsiyesine ihtiyacım var. Daha önce almadım pek fikrim yok. (Bütçe - 200 TL) (Lütfen tanıdık bir bilgisayarcıya yaptırın demeyin, adam temizlik için 50-60 TL istedi. İş başa düştü.)
İşlemci- i5 8265U
Ekran Kartı- MX 110 2 GB GDDR5

Eki Görüntüle 949961
Evet, o kadar kolay. Mastergel Pro öneririm. Ancak ucuza halledeyim derseniz de Teknobiyotik üzerinden MX-4 alabilirsiniz. Bir de lütfen o fanı temizleyin. Alet hava alsın biraz.

Arctic mx4 alabilirsin oradaki boruları sökerek işe başlayabilirsin zaten işlemiciyi çıkartmayacaksın üstüne söker geri vidalarsın ama eğer borular farklı yerlerde vidalıysa oralara da iyice bak adım adım kolayca yapabilirsin.

Macun olarak Arctic MX-4 iyidir. Daha fazlasına gerek yok. Vidaların üzerinde sıra numarası varsa ona göre vidaları gevşet. Fanın vidalarını ve kablosunu sök. Ardından nazikçe boruyu ve fanı çıkar.

Geri
Yukarı