Lenovo laptop termal macun yenileme işlemi

ANeo

Kilopat
Merhaba, laptopumun termal macununu 1 yıldır değiştirmedim. Garantisi bitti ve kendim yenilemek istedim.
Daha önce sürülen beyaz macun kurumuş ve lastik gibi olmuştu. Temizlemeye çalıştım fakat pinlere çok fazla temas etmek de istemiyorum. Kahverengi olan macunu ben sürdüm ama fazla sürdüğümden dağılmış. Olabildiğince temizledim son hali resimdeki gibi.
Yeniden ince bir tababaka macun sürerek, pinleri ellemeden böylece bıraksam ciddi bir hasara yol açar mı?

Dosya Ekleri

• C6FEA702-6DBE-4D7F-8B2C-4232010C0C82.jpeg
    C6FEA702-6DBE-4D7F-8B2C-4232010C0C82.jpeg
    233,7 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Merhaba, laptopumun termal macununu 1 yıldır değiştirmedim. Garantisi bitti ve kendim yenilemek istedim.
Daha önce sürülen beyaz macun kurumuş ve lastik gibi olmuştu. Temizlemeye çalıştım fakat pinlere çok fazla temas etmek de istemiyorum. Kahverengi olan macunu ben sürdüm ama fazla sürdüğümden dağılmış. Olabildiğince temizledim son hali resimdeki gibi.
Yeniden ince bir tababaka macun sürerek, pinleri ellemeden böylece bıraksam ciddi bir hasara yol açar mı?

Pinleri dikkatlice temizlemeniz lazım öyle bırakmayın derim.

Her macunu kullanamazsin, tavsiyem Aliexpress veya Ebuy7'den stok macunu olan PTM 7950'yi alip kullanman.

Kolonya ve diş fırçası ile hafifçe ovalamak iş görür mü hocam
Gorur kardesim. Ben temizlemiyorum bu arada gerek duymuyorum.

Kolonya ve diş fırçası ile hafifçe ovalamak iş görür mü hocam
Bu arada unutmadan soyliyim kolonyadaki limon iletkenligi arttiracagi icin bataryanin pinini cikardigina ve cihazdaki statigi tamamen bosalttigina emin olmadan elektronik parcalar uzerinde kolonya kullanmasan iyi edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı