Çözüldü ASUS K555u Laptoptan dumanlar çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

doriyella

Hectopat
Merhaba, seneler öncesinde SSD değişimi için laptopu açtım. SSD'nin üzerinden bir kablo geçiyordu tahminimce sağdaki jak ve USB girişlerini anakarta bağlamaya yarıyor. Bu kablo SSD'nin üzerinden geçtiği için de çıkartmam gerekti. SSD kurulumunu yaptım bu kabloyu taktım ve bilgisayarı çalıştırma tuşuna bastığımda bu kablodan dumanlar çıktı ve yandı. Hemen gücü kestim ve kabloyu söktüm. Bu kablo çift taraflıydı, çok da kablo gibi değil de banta benziyordu daha çok. SSD'imde veya bilgisayarda bir sorun olmadı fakat sağdaki girişleri ve CD girişini o kablo yandığı için kullanamıyorum. İnternette arattığım kadarıyla da ismini bulamadım. Acaba o kabloyu nereden bulabilirim?
Laptopumun modeli ASUS K555u.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-12-19 saat 02.27.48_16eff8b8.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-12-19 saat 02.27.48_16eff8b8.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 15
  • WhatsApp Görsel 2023-12-19 saat 02.28.07_f89b7da7.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-12-19 saat 02.28.07_f89b7da7.jpg
    179,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O kablonun adı Flex kablo. Bilgisayarın model veya seri numarasına göre yedek parça satan sitelerden bulabilirsin. Dediğin gibi sağdaki jak, USB ve ses çipinin olduğu PCB'yi anakarta bağlıyor.
O kablonun adı Flex kablo. Bilgisayarın model veya seri numarasına göre yedek parça satan sitelerden bulabilirsin. Dediğin gibi sağdaki jak, USB ve ses çipinin olduğu PCB'yi anakarta bağlıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı