Çözüldü Asus K55UB Kuruluma Başlamadan Restart Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet Duran

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Asus K555UB-XO099D Model dizüstü bilgisayarıma El Capitan kurmaya çalışırken ilk adımda hata alıyorum.

Clover menüsünde install seçeneğini seçtikten sonra OsxAptioFixDrv şeklinde bir hata geliyor, ardından resimdeki gibi panic hatası verip yeniden başlatıyor.
Screenshot_2016-06-23-02-41-37-1.png

Kod:
panic(cpu 0 caller 0xffffff800031ca46): "zone_init: kmem_suballoc failed"@/Library/Caches/com.apple.xbs/Sources/xnu/xnu-3248.40.184/osfmk/kern/zalloc.c:2284

Gelen panic kodu bu şekilde.

Ek olarak daha öncesinde Yosemite 10.10.5 ile kurulum yaptım ve başarılı sonuç aldım. Şu anda HDD biçimlendirdim ve sıfırdan kurulum yapmaktayım.

Öncelikle teşekkür ederim sorunum çözüldü.

Sorunun sebebi sanallaştırma desteğini yosemite kurulumundan sonra sanal El Capitan kurmak için açmış olup bunu gözümden kaçırmış olmam.

Ayrıca yosemite kurarken kurulum ekranında fare imleci çok kasıyordu, şimdi verdiğiniz config ile çok akıcı.

Sorun:

Kurulum esnasında touchpad'e dokunduğum anda kernel panic verdi ve şu anda kurulum ekranına geçemiyorum.
Çözüm:
Eğer benimle aynı veya benzer sisteme sahip arkadaşlar varsa, BIOS ekranında "internal pointing device" değerini "disabled" olarak değiştirsinler. Ben bu şekilde çözdüm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı