ASUS K55VD RAM ve SSD takviyesi

mustafa mete

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler Recep Baltaş. Rizeden yazıyorum adım mustafa bi konuda sıze danısmak ıstıyorum. Asusk55vd markalı lepropum var. Özellikleri: (cpu:3230 i5 hdd:500gb 5400r sata ram:4gb ddr3 1600 MHz RAM ekran kartı: Geforce GT 610m) Win8 64 bit bu leptopumun ram ını 10 gb yapıp ayrıyetten sadce windowsun kurulu olacagı 120GB SSD 500 yazma 500 okuma ilave etmek ıstıyorum oyun ve normal performansında artıs olur mu ? Ayrıca bu modele en yuksek kaç gb RAM takabılırım? Ve hangı marka RAM ve SSD kullanabılırm yardım edersenız cok sevınırım. Tesekkurler.

Muhtemelen kurallar gereği Türkçe kurallara uymayan yazınızdan dolayı 1 gün banlandınız :)

Bilgisayarınız max. 8GB ram destekliyor. Yükseltmek istiyorsanız 2x4 GB DDR3 1600 mhz'lik ram alabilirsin. (Marka olarak Kingston ya da corsair tavsiye ederim)

120 GB SSD laptop için yetersiz kalır. Oyunların boyutu yüksek, gerçi hangi oyunları oynayacaksınız bilmiyorum da bütçeniz yeterli ise önerim;

240 GB'lik Samsung EVO 850 serisi ya da Kingston HyperX Fury serisini almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bunlarla birlikte sisteminizi Windows 10'a yükselterek performansınızı da yükseltmiş olursunuz.

@mustafa mete
Ram'ı 10 değil 8 yapman yeterli; hatta 8 bile fazla. Ssd oyunlardaki fps'ye etki etmez. Uygulamaların açılış süresini ve oyunlarda yüklemeleri hızlandırır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı