Asus N61JV SSD ve RAM takviyesi

a.simsek

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
2010 yılında Asus N61jJV modeli laptop aldım ve laptop'un özellikleri i5 m460 işlemci, 3GB DDR3 RAM, 320 GB harddisk ve GeForce 325M ekran kartı. Bilgisayarı kullandığım süre içerisinde hiç bi sorun yaşamadım fakat son 1 yıl içerisinde bilgisayarda aşırı ısınma, donma ve basit oyunlarda bile kasmaya başladı. Şu an bu bilgisayara RAM ve SSD takviyesi yapsam bu sorunlardan kurtulur muyum? Ya da hiç masraf yapmadan yeni bir bilgisayar mı alayım sizlerden bu konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram takviyesi için cpuz adlı programı indirip raminin modelini öğrendikten sonra internetten sipariş edebilirsiniz. Oyunlardaki kasmalar içinde "Siyah Martı " kullanıcının dediğini yapabilirsin. Eğer durumun iyiyse ve yeni bir laptopu karşılayacak maddi durumun varsa bunlardan vazgeç yeni bir laptopa yönel.

Ayrıca laptopun mak. 4 gb ram oluyor bence fazla ömrü yok şuanki oyunlar bile min 4 gb diyor 1 yıl sonra 4 gb ram hiç bir şekilde yetmez bence bir yeni laptopa yönel.

aslında ssd ve ram araştırması yapmadan önce yeni laptop siparişi vermiştim. ASUS X550JX CORE İ7 4720HQ 2.6GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK bu ürünü sipariş verdim ve uzun süre kullanabileceğimi düşünüyorum. ve mevcut bilgisayarımı da satma gibi bir durumum olmadığı için yenileyerek yeğenime vermeyi düşünüyordum bu yüzden bilgisayardaki sorunları gidermek istedim. asus un sayfasından laptop teknik özelliklerini kontrol ettiğimde max. 8gb ram yazıyordu ve daha önceden bilgisayarı söktüğümde ram in markasını ve özelliklerini öğrenmiştim. bu yüzden 4gb ram ve sandisk 240 gb ssd siparişi verdim. sıcaklığı öğrenmek içinde ilk fırsatta programı kurup sıcaklık kontrolü yapcam. verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı