ASUS K55VD-SX730H BIOS'a nasıl girilir?

Hocam o zaman daha açma tuşuna bastığınız andan itibaren F2 durmadan basın. Bunu birkaç kere deneyin. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Teşekkürler hocam,deneyip geliyorum.
Hocam o zaman daha açma tuşuna bastığınız andan itibaren F2 durmadan basın. Bunu birkaç kere deneyin. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Hocam ben harici bir klavye kullanıyorum. Önce harici klavyemden F2'ye bastım ama olmadı. Sonra tekrar kapattım. Bu seferki denememde laptopun klavyesinden F2'ye bastım ama BIOS'a bir türlü giremedim.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam, deneyip geliyorum.

Hocam ben harici bir klavye kullanıyorum. Önce harici klavyemden F2'ye bastım ama olmadı. Sonra tekrar kapattım. Bu seferki denememde laptopun klavyesinden F2'ye bastım ama BIOS'a bir türlü giremedim.
O zaman şu videodakileri yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Windows 10 içinden çıkmadan nasıl BİOS açılır gösteriyor.

O zaman şu videodakileri yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Windows 10 içinden çıkmadan nasıl BİOS açılır gösteriyor.
teşekkürler hocam

Evet hocam. BIOS,günümüzün bilgisayarlarındaki gibi değil de sanki o Atom veya Xeon işlemcili bilgisayarlardaki BIOS'a benzer bir BIOS`tu. RAM ve işlemci frekanslarını göremedim. Eski tarz bir BIOS`a sahip.
O dediğiniz BİOS farklı bir BİOS. Genelde günümüzdeki modern bilgisayarlarda oluyor. Mesela benim kardeşimde farklı bir cihaz var ve 4 yıllık. Onun BİOS'u ile benim BİOS'um arasında baya fark var. Mesela onda da İntel Core İ5 6200U var ve GTX 940M var ama değişen bir olay yok.

O dediğiniz BIOS farklı bir BIOS. Genelde günümüzdeki modern bilgisayarlarda oluyor. Mesela benim kardeşimde farklı bir cihaz var ve 4 yıllık. Onun BIOS'u ile benim BIOS'um arasında bayağı fark var. Mesela onda da Intel Core i5 6200U var ve GTX 940M var ama değişen bir olay yok.

Hocam sizin BIOS'unuz nedir bilmem ama benimkisi Aptio BIOS 2012 yılından kalma ve daha yenisi yok onun en yenisi 2012 olanı.

Hocam sizin BIOS'unuz nedir bilmem ama benimkisi Aptio BIOS 2012 yılından kalma ve daha yenisi yok onun en yenisi 2012 olanı.
Hocam bunu anlatmak biraz karışık, açıkçası görsel ile anlatabilirim ancak. Aşağıda benim "BİOS" görsellerim -elbette benim tam modelin BİOS'u değil çünkü orada işlemci, ekran kartı, depolama farklı ama görüntüsü aynen bu şekilde- :

a.jpg

Geri
Yukarı