ASUS K55vj ekran kartı değiştirme

Aliexpress'te çokça bulunakta. Soket uyuyorsa bir adet 1050 sizin işinizi uzun süre görür.
Şu ana kadar gördüğüm yükseltmeye en açık laptop :)

Çok teşekkür ederim inceledim 1050 bulamadım ama 880 ve 660 buldum ancak bunlar da soket uysa da ebatları farklı vida yerlerine gelir mi soğutucu üstüne denk gelir mi ya da ekran kartı bölümüne sığar mı emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.
.
Bu 660.
.
Bu 880.
.
Bu da 635 benimkinden.

Çok teşekkür ederim inceledim 1050 bulamadım ama 880 ve 660 buldum ancak bunlar da soket uysa da ebatları farklı vida yerlerine gelir mi soğutucu üstüne denk gelir mi ya da ekran kartı bölümüne sığar mı emin değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.
.
Bu 660.
.
Bu 880.
.
Bu da 635 benimkinden.

TDP'leri ve ve soğutmaların oturması önemli. Onlara bak. Senin kartınla aynı olmalı TDP'leri, eğer laptopun adaptörünü de değiştimeyeceksen. Ama daha yüksek TDP'li bir kart alman sadece adaptör değiştirmeen yol açmaz. Daha fazla güç çektiğinden daha fazla ısınacak. Ondan dolayı iyi bir macun, imkan varsa sıvı metal uygulaman lazım.

GT 635M TDP : 35W

GTX 660M TDP : 50W

GTX 880M TDP : 122W

Son düzenleme:
TDP'leri ve ve soğutmaların oturması önemli. Onlara bak. Senin kartınla aynı olmalı TDP'leri, eğer laptopun adaptörünü de değiştimeyeceksen. Ama daha yüksek TDP'li bir kart alman sadece adaptör değiştirmeen yol açmaz. Daha fazla güç çektiğinden daha fazla ısınacak. Ondan dolayı iyi bir macun, imkan varsa sıvı metal uygulaman lazım.

GT 635M TDP: 35W.

GTX 660M TDP: 50W.

GTX 880M TDP: 122W.

Benim adaptör bozulmuştur ayarlanabilir aldım bende 85 W ile 125 W arasında ayarlanabiliyor orijinali 90W gerekirse adaptör alırım 1050 bile alir ona göre adaptör de alırım. Benim için şu an sığar mı ve soğutucu yeterli gelir mi? Bu arada dinleyip cevap yazdığınız için teşekkür ederim.
Standart MXM portlu GPU'lar sizin cihaza uymaz. ROG serisi kartlarda uymaz. Bu seriye özel kartlar olması muhtemel olduğu için bence benzer özellikte GT645M 650 veya 750 gibi uyumlu ve bir tık da olsa daha iyi olan en az 2 GB VRAM'e sahip mümkünse bellek ve saat hızları minimum 800MHz civarında olan kartlar olsun. Overclockla 1000MHz seviyelere ulaştırılıp 2 GB VRAM ve i7 işlemci takarak hatrı sayılır seviyelere getirebilirsiniz.

Teşekkür ederim Aliexpress'de buldum da uyuyor mu soket yerine emin değilim cevap yazdığığnız için sağ olun.

Benim adaptör bozulmuştur ayarlanabilir aldım bende 85 W ile 125 W arasında ayarlanabiliyor orijinali 90W gerekirse adaptör alırım 1050 bile alir ona göre adaptör de alırım. Benim için şu an sığar mı ve soğutucu yeterli gelir mi? Bu arada dinleyip cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

Teşekkür ederim Aliexpress'de buldum da uyuyor mu soket yerine emin değilim cevap yazdığığnız için sağ olun.
Kardeşim diğer bilgisayarımda da 1920X1080 masaüstü çözünürlük ve oyun çözünürlüğü var ben 1366X768 demedim nereden çıkardın

Ürünü bugün aldım ve nitrosenseden bakabiliyorum sıcaklığa gayet normal en fazla 65 70 görüyor.

Cooler Master Mastergel Maker bulabilirseniz alın. İşinizi görecektir soğutma anlamında. Görmezse eğer, sıvı metale geçiş yapabilirsiniz. Laptopu seirn ortamlarda kullanmaya özen gösterin. Altına mevcutsa soğutucu koyun. Fan'ı değiştirme (sıfırlama) imkanınız varsa sıfırlayın. Yoksa bakımını yapıp çok az miktarda (1-2 damla) Wd40 sıkın. Böyle laptoplarda genellikle içini açmaktan fan'ın havayı verdiği kısımdaki bantları çıkaırrız ve yerine bir şey koymayız. Fakat bu yanlış. en basit çözümü ise, oraya bildiğimiz elektrik bandı ile bariyer yapmak. Ciddi anlamda soğutmaya katkı sağlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı