ASUS K56CB Intel i7 3537U GT 740M Laptop Fiyat Önerisi

hanzala

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun süredir PC bileşenleri için Technopat ve Technopat Sosyal'i takip ediyorum. Bu soruyu sorabileceğim en güvenilir mecranın burası olduğunu düşündüm. İlan olmadığı için ikinci el forumuna yazmadım, inşallah yanlış yapmamışımdır.

Elimde tam 3 senelik K56CB laptop var (tam kodunu bilmiyorum) ve bunu gelecek sene üniversiteye giderken satıp -üstüne koyacağım parayla- bir masaüstü almak istiyorum. Ben bunu satmak istediğimde en az veya en çok ne kadara satabilirim, görüşleriniz nedir? Şu an için ve gelecek sene için olmak üzere iki fiyat verirseniz memnun olurum.

Genel Hatlarıyla Özellikler:
  • İşlemci: Intel i7 3537U 2.00 GHz
  • Ekran Kartı: GT 740M
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 1 TB 5200 RPM
Garanti: Bitti (Tek müdahale bir ay önceki termal macun değişimi-fan temizliği)
Dış Görünüş: Kesinlikle 0 gibi değil, metal kasada bazı aşınmalar ve ilk bakışta fark edilmeyen kısa iki çizik var. Klavyede ise sadece W tuşunun çok küçük bir kısmı aşınmış, yine ilk bakışta kesinlikle fark edilmiyor.
Pil: Normal kullanımda hala 2-3 saat götürüyor.
İşlemci nesli düşük olmasına rağmen hiçbir problem çıkarttığına şahit olmadım, aynı şekilde ekran kartı da şimdiye kadar birçok oyunda yüksek ayarları rahat oynattı. Seneye oynanacağını varsaydığım BF1 gibi oyunları da muhtemelen orta ayarlarda rahat taşıyacaktır. 5200 RPM HDD'sine rağmen hızlı açılış-kapanış ve uyku-uyanış süreleri var. Biraz paraya kıyılıp SSD takılsa tatminin üstünde iyi bir performans alınır kesinlikle. Hiçbir portunda sıkıntı yoktur. En belirgin özelliği ise 2cm gibi süper bir inceliğinin yanında ortanın rahat üstünde bir performansı olmasıdır. Her türlü oyunu ortada kesinlikle rahat oynatıyor. Tek problemi ise tüm laptoplarda olduğu gibi ısınması. Fan temizliği ve termal macundan önce 90'ları gören bilgisayar, artık Rust oynarken en fazla 80 dolayında kalıyor. (90'ı görse de daha kendini hiç kapatmadı, sanırım alüminyum kasa olması etkili) Isındığından dolayı endişe etmeyecekseniz elinizi rahatsız etmiyor oyun oynarken. Bu ısı değerleri, soğutucu yokken düz zeminde elde edilen değerlerdir.

Not: Bilgisayar neredeyse çıktığından beri piyasadan tamamen kalkmıştır. Yurt dışında dahi stoklarda yok ve bildiğim kadarıyla artık üretilmiyor da. Hala istekleri fazlasıyla karşılayan bu bilgisayar neden üretilmiyor o da ayrı konu. Genelde Intel i5, 4 GB, 750 GB modeli yaygındır K56CB'nin. Daha pratikte hiçbir yerde bendeki modele rastlamadım.

Bu kadar detaylı anlattım çünkü elimdeki bir miktar paranın üstüne koyacağım. Her 100 Lira dahi yeni alacağım sistemi etkileyecek. Kıymetli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. Beklentim en azından bir 1000 Lira getirmesi.

İyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı