Asus Laptop Batarya Şarj Sorunu

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Merhaba, dün yatarken bilgisayarımda %80 şarj vardı kapağını kapattım bıraktım. Sabah açtığımda ise kapalıydı şarj kablosunu takıp açtım fakat şarj %0'da kalıyor hiç artmıyor. Neden olmuş olabilir? Bu arada batarya doluyken 2 saatlik bir filmi rahatça izleyebiliyordum.

Dosya Ekleri

• pİL.jpg
    pİL.jpg
    10,3 KB · Görüntüleme: 836
Son düzenleme:
Makinayı kapat.
Fişi çek.
Bataryayı çıkart.
Fişi tak. Bataryayı takma.
Makinayı aç.
Device managerdan(aygıt yöneticisi) battery (batarya) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır.
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.

Makinayı kapat.
Fişi çek.
Bataryayı çıkart.
Fişi tak. Bataryayı takma.
Makinayı aç.
Device managerdan(aygıt yöneticisi) battery (batarya) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır.
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.
Aygıt yöneticisinden tikli olanları kaldırdım sonuncusu kaldırılmıyor. Onun dışında dediklerinizi yaptım maalesef şarj hala %0 da kalıyor.

Dosya Ekleri

• aygt.JPG
    aygt.JPG
    64,2 KB · Görüntüleme: 473
OK. BatteryInfoView - View battery information on laptops / netbooks
Bununla rapor alıp ekler misin?
Pilin sıfır gözüküyor ve sıfır kapasitede mi yoksa sıfır gözüküyor ama kabloyu çekince çalışıyor mu?
BIOS pili kolaydaysa onu da çıkarıp bir takar mısın?

Bunlardan önce şunu dener misin?
Pili ve kabloyu çek, güç düğmesine 30-40sn basılı tut, sonra fişe takıp çalıştır(pil takılı değilken). Açılınca makinayı tekrar kapat, bataryayı da takıp çalıştırıp kontrol et.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı