Asus Laptop Batarya Şarj Sorunu

Bunlardan önce şunu dener misin?
Pili ve kabloyu çek, güç düğmesine 30-40sn basılı tut, sonra fişe takıp çalıştır(pil takılı değilken). Açılınca makinayı tekrar kapat, bataryayı da takıp çalıştırıp kontrol et.
Maalesef denedim hala aynı şekilde devam ediyor.
OK. BatteryInfoView - View battery information on laptops / netbooks
Bununla rapor alıp ekler misin?
Pilin sıfır gözüküyor ve sıfır kapasitede mi yoksa sıfır gözüküyor ama kabloyu çekince çalışıyor mu?
BIOS pili kolaydaysa onu da çıkarıp bir takar mısın?
Pil 0 gözüküyor ve kapasitesi de 0 galiba çünkü kabloyu çekince bilgisayar direkt kapanıyor. BIOS pilini çıkaramam büyük ihtimalle bu bilgisayarın pili çok sıkıntılı yerde sökersem tekrar takamayabilirim.
Durum çubuğundaki pil simgesi doluyor şekilde gözüküyor yukarıya doğru çıkıyor. Arada bir çarpı işareti geliyor üstüne sonra yine dolmaya devam ediyor ama 0 dan yukarı çıkmıyor.

Dosya Ekleri

• bataryaq.JPG
    bataryaq.JPG
    53,2 KB · Görüntüleme: 97
Anlıyorum. Bu durumda benim başka bir önerim yok. Pilin voltajı normal olduğundan belki üzerindeki devrede sorun vardır. Düzelmezse bataryadaki pilleri çıkarıp başka yerlerde kullanabilirsin.
Yardımınız için teşekkür ederim. Başka bir pil bulup deneyeceğim çünkü elektronik işlerden pek anlamıyorum.

Bir şey fark ettim dün turuncu pil ışığı yanıp sönüyordu. Bugün ise turuncu ışık sürekli yanıyor arada yeşil ışık geliyor sonra turuncu ışığa devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı